
Marius Pașcan. Nem maradt következmény nélkül, hogy Facebook-oldalán becsmérelték a magyar közösséget. Archív
Fotó: Marius Paşcan/Facebook
Ötezer lejes pénzbírsággal sújtotta az Országos Diszkriminációellenes Tanács Marius Pașcan Maros megyei parlamenti képviselőt, aki közösségi oldalán lehetővé tette, hogy a magyar közösséget becsmérlő hozzászólások jelenjenek meg. A döntést öt hónapos késéssel közölték ki.
2020. november 02., 16:032020. november 02., 16:03
Marius Pașcant a Népi Mozgalom Pártjának Maros megyei parlamenti képviselőjét idén januárban jelentette fel a diszkriminációellenes tanácsnál a Székely Figyelő Alapítvány. Mint az alapítvány vezetője Árus Zsolt elmondta a tanács májusban tárgyalta az ügyet. A diszkriminációellens tanács immár harmadszorra értékelte úgy, hogy a Székely Figyelő Alapítvány nem egy jogvédő szervezet, ezért nem illetékes panaszt tenni azok ellen, akik magyar közösséget mocskolják és uszítanak ellene. De a tudomásukra hozott tények ismeretében
A Székely Figyelő azt ajánlotta a tanácstagok figyelmébe, hogy Marius Pașcan közösségi oldalán a magyar közösséget becsmérlő hozzászólásoknak adott helyet. A Pașcan oldalán többek között ilyen hozzászólások voltak a tavaly szeptemberben közzétett cikk alatt:
Az RMDSZ egy sovén szervezet és fel kell számolni. Te és minden magyar jól vésse észbe, hogy ti csak jövevények vagytok itt”.
Marius Pașcan védekezésként azt hozta fel, hogy a bejegyzéseiben a magyar közösség politikusaival és azok döntéseivel nem értett egyet, ezt tette szóvá és
A diszkriminációellenes tanács tagjai azonban úgy értékelték, hogy Marius Pașcan a közösségi oldalán tett bejegyezéseivel megkönnyítette a magyar közösséget becsmérlő vélemények megfogamzását és közzétételét. Parlamenti képviselőként véleményének megosztásával gyűlöletre buzdította olvasóit egy célcsoport ellen.
A tanács 5000 lejes pénzbírság kifizetésére kötelezte Marius Pașcant. Idén ez már a második alkalom, hogy megbüntetik a Maros megyei parlamenti képviselőt, korábban
Az adásban Marius Pașcan többek között azt nyilatkozta, hogy Marosvásárhelyen az iskolák teljesen el vannak magyarosodva,
Szerinte a magyar közösség hosszú távú célja egy olyan generáció felnevelése, amely nem tud románul.
Orbán Viktor, a Fidesz-KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát – ezt a Fidesz elnöke maga jelentette be, hozzátéve, hogy rá most nem a parlamentben, hanem a nemzeti oldal újjászervezésében van szükség.
A védelmi minisztériumot szombaton arról értesítették, hogy drónmaradványokat találtak a Tulcea megyei Văcăreni község melletti farm térségében. Ez már a második drón, amelyet az éjszakai orosz támadást követően Románia területén lezuhant.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Meglepő eredményre jutottak azok a szakemberek, akik a mesterséges intelligencia segítségével kielemezték a közösségi háló néhány kommentszekcióját. Kiderült, hogy a hozzászólások hány százaléka sértő és durva.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
1 hozzászólás