
Kikerült a munkálatot végző cég táblája, időnként munkagépek is vannak a területen
Fotó: Haáz Vince
Másfél év áll a kivitelező rendelkezésére, hogy elkészítse a bekötőutat Marosvásárhely és az autópálya között, és befejezze az első, Marosvásárhely–Nyárádtő közötti szakaszt. Marosvásárhelyen már nekifogtak a munkálatoknak, a nyomvonalon lévő kisajátított termőföldek korábbi tulajdonosait nem túl jó hírrel keresték meg.
2020. június 24., 08:562020. június 24., 08:56
2020. június 24., 08:592020. június 24., 08:59
Május közepén írta alá Marosvásárhelyen a kivitelezési szerződést a Közúti Infrastruktúrát Kezelő Országos Vállalat (CNAIR) és a kivitelező Strabag cég képviselője, ez utóbbi vállalva, hogy 2021 végéig elkészíti a bekötőutat és az autópálya első szakaszát. A szerződés a 9,2 kilométeres, Marosvásárhely–Nyárádtő közötti szakaszra vonatkozik, ebből 4,7 kilométert a Metro áruháztól induló bekötőút tesz ki, és további 4,5 kilométer az A3-as autópálya része.
A Strabag a múlt héten körlevelet küldött a nyomvonal-menti települések polgármesteri hivatalainak, amelyben az áll, hogy
Az értesítést a marosvásárhelyi, maroskeresztúri, nyárádtői, dózsagyörgyi, marosugrai és kerelőszentpáli polgármesteri hivatalok kapták meg. A levélben az áll, hogy a nyomvonalon lévő területeket már korábban kisajátították, jelenleg az állam és a kivitelező rendelkezhet felettük, ezért kérik a gazdákat, hogy amennyiben lehet, szabadítsák fel őket.
Korábban az erdélyi autópálya nyomvonala mentén található települések polgármestereivel találkozott Mara Togănel, Maros megye prefektusa, aki a területek kisajátításáról és az ezekkel kapcsolatos kárpótlásokról egyeztetett. Akkor azt hangoztatta, hogy „azoknak a Maros megyeieknek, akiknek a területükön áthalad az autópálya, mielőbb hozzá kell jutniuk a kárpótláshoz”. A kárpótlások kifizetésének a megkezdésére vonatkozó időpontról azonban semmilyen konkrétum nem hangzott el akkor.
Ilyen lesz a Metro áruház közelében kialakítandó körforgalom • Forrás: CNADNR
Közben a hét elején Marosvásárhelyen a Metro áruház szomszédságában már megjelentek a munkagépek és elkezdődött a terület előkészítése. A tervek szerint ott egy nagy körforgalmat alakítanak ki, lehetőséget teremtve az autópályával összekötő útra való fel- és lehajtásra.
A szenátus közigazgatási bizottsága kedden kedvező jelentést fogadott el a barnamedve-kilövési kvótát meghatározó törvénytervezetről.
Tűz pusztított egy gelencei háznál hétfőn hajnalban: a lángok felemésztették az otthon tetőszerkezetét, a melléképületeket és egy autót. Pap László és családja most segítségre szorul, hogy mihamarabb visszaköltözhessenek az épületbe.
Ha a koalíciós pártok szerdán megállapodnak az állami költségvetés tervezetének végső formájáról, a parlament március 15. és 17. között megvitathatja a jogszabályjavaslatot – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Aláírta kedden Nicușor Dan államfő a Mihai Dimian oktatási és kutatási miniszteri kinevezéséről szóló dekrétumot. Az új miniszter 16 órakor teszi le a hivatali esküt a Cotroceni-palotában.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező magyar állampolgárok számára elengedhetetlen a névjegyzékbe való regisztráció, ha részt kívánnak venni a magyarországi országgyűlési választásokon. Március 18-ig még megtehetik.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) kedden bejelentette, hogy a jelenlegi biztonsági helyzet miatt elhalasztják a légvédelmi szirénák eredetileg szerdára tervezett tesztelését.
Az oltásokkal kapcsolatos kampányt indít az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
A 2026-os állami költségvetés felelős és kiegyensúlyozott lesz, minden eddiginél nagyobb összeget fordítanak beruházásokra és rekordösszegű uniós forrás lehívásával számolnak - jelentette ki kedden Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Közlekedési baleset történt kedd reggel a 12A jelzésű országút és a 123E megyei út kereszteződésében, Csíkdelne település bejáratánál.
A közel-keleti konfliktus térségében rekedt összesen 318 román állampolgár térhetett haza Romániába azzal a két különjárattal, amelyek a keddre virradó éjszaka szálltak le az otopeni-i repülőtéren – számolt be Oana Țoiu külügyminiszter.
szóljon hozzá!