Fotó: Országos Meteorológiai Szolgálat
Az előrejelzések szerint hétfőn szinte az egész országban kellemetlen hőérzettel párosuló kánikula lesz, a hőmérséklet helyenként a 38 fokot is elérheti – írja az Agerpres.
2024. augusztus 26., 10:072024. augusztus 26., 10:07
2024. augusztus 26., 11:292024. augusztus 26., 11:29
Az Országos Meteorológiai Szolgálat Máramaros megyére, Erdély és Moldva nyugati felére, Olténia és Munténia északi térségeire, illetve Dubrudzsára elsőfokú (sárga jelzésű) hőségriasztást bocsátott ki. Az érintett térségekben nap közben 34-36 fokos meleg is lehet, a hőmérséklet-páratartalom mutató pedig meghaladja a kritikus 80 egységet.
Hétfőn Bukarestben és 20 megyében másodfokú (narancssárga jelzésű) hőségriasztás lesz érvényben.
A hőmérséklet-páratartalom mutató meghaladja a kritikus 80 egységet.
Az érintett megyék: Szatmár, Bihar, Arad, Temes, Krassó-Szörény, Mehedinţi, Dolj, Olt, Teleorman, Giurgiu, Călăraşi, Ialomiţa, Brăila, Buzău, Ilfov, Galac, Vrancea, Vaslui, Iaşi és Botoşani. Ezekben a megyékben egyébként már két hete tart a kánikula.
Hétfőre egy viharriasztást is kiadott az Országos Meteorológiai Szolgálat, amely többek között Hargita és Maros megyét érinti.
Légköri instabilitásra figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat hat megyére, köztük Hargitára és Marosra is.
Robert Francis Prevost amerikai bíborost választották meg a katolikus egyház új fejének, aki XIV. Leó pápa néven fog szolgálni.
Fogy a levegő a bűncselekmények elkövetői körül: a modern technológiákkal a rendőrség egyre könnyebben azonosítja őket. A Hargita megyei rendőrségen bemutattak pár kriminalisztikai módszert, amellyel például a lemosott vért is fel tudják fedni.
Jégesőbe forduló vihar vonult végig és okozott károkat Udvarhelyszék több településén, köztük Székelyudvarhelyen és Szentegyházán is. A mintegy tíz percen keresztül hulló jég megállt az utcákon, a fákban, termésben is kárt tett.
A sok lehetséges megoldás közül már csak kettő maradt. Mert így szavazott a többség.
Őrizetbe vett a rendőrség egy férfit és egy nőt, akik két kilogramm kokaint és mintegy 20 kilogramm kannabiszt vásároltak Spanyolországban, majd egy futárszolgálaton keresztül Romániába szállíttatták a drogokat.
A református kollégiumok célja nemcsak tudománnyal és ismerettel felvértezni a diákokat, hanem jellemes, emberséges végzősöket nevelni, akik megállják a helyüket a közösségben – jelentette ki csütörtökön Marosvásárhelyen Kolumbán Vilmos református püspök.
Több napja már rácsodálkoztak a vásárhelyiek és a turisták arra, hogy a Kultúrpalota bejáratánál furcsa agyagkatona strázsál, az előtérben pedig egy óriás kínai katona figyeli a belépőket.
Jubiláló rendezvénynek ad helyszínt csütörtöktől vasárnapig a csíkszeredai Erőss Zsolt Aréna, ahol megnyitotta kapuit a tizedik Csíkszeredai Könyvvásár. Az esemény nemcsak a könyvekről, hanem közösségről, emlékezésről és jövőbe tekintésről is szól.
Harmadik alkalommal szervezték meg Csiky Dénes turizmusföldrajzi vetélkedőt, amelyen Maros, Hargita és Kovászna megyei középiskolás csapatok mérték össze tudásukat a turizmus és földrajz témaköreiben. A döntőt csütörtökön tartották.
Az energiaügyi minisztérium 25 százalékkal lefaragja a bérkiadásokat és 91-gyel (23 százalékkal) csökkenti a minisztériumi állások számát – jelentette be csütörtökön az intézmény, miután a kormány elfogadta a tárca átszervezéséről szóló határozatot.
szóljon hozzá!