
A család világnapján köszöntötték az idős házaspárokat
Fotó: Gábos Albin
A szerelem, a szeretet, a kompromisszumra való készség, a gyermekek és az unokák, a komolyan vett eskü – mindezek alapvetők a hosszan tartó házassághoz, vélik azok a csíkszeredai házaspárok, akiket ötvenedik vagy ötven év fölötti házassági évfordulójuk alkalmából köszöntöttek szerdán Csíksomlyón. A rendezvényt első alkalommal szervezte meg a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság.
2019. május 15., 15:092019. május 15., 15:09
Első alkalommal szerveztek köszöntő ünnepséget a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság munkatársai azoknak a csíkszeredai házaspároknak, akik idén ötvenedik vagy ötven év fölötti házassági évfordulójukat ünneplik. A csíksomlyói multifunkcionális központban tartott eseményen tizenhat házaspár vett részt, őket Elekes Zoltán intézményvezető köszöntötte.
Mint elmondta, az igazgatóság munkatársait semmilyen törvény nem kötelezte ennek a rendezvénynek a megszervezésére, és a munkaköri leírásukban sincs benne, de mivel szerettek volna az időseknek is örömet szerezni, arra gondoltak, hogy a család világnapja alkalmából egy rövid ünnepség keretében felköszöntik a fél évszázadnál is hosszabb ideje házas csíkszeredaiakat. A család pótolhatatlanságáról beszélt még, majd megkérdezte a jelenlévőktől, mit gondolnak, mi az ötven évnél is hosszabb ideje tartó házasságuk titka.
A kérdésre válaszolva a jelenlévők a legfontosabbnak a szerelmet, szeretetet emelték ki, de ugyancsak alapvetőnek tartották a kompromisszumra való készséget, továbbá a gyermekek és az unokák is hozzájárultak ahhoz, hogy együtt tartsák a családot. Volt olyan házaspár is, aki a jó példát említette, amelyet a szüleitől kapott, hozzáfűzve, hogy
„Komolyan vettük az esküt, amelyet annak idején a templomban tettünk egymásnak. Aki az ötvenedik házassági évfordulóját megéri, az komolyan vette a házasságát. Érdemes elgondolkodni azon, hogy manapság ezzel hogyan is állunk” – osztotta meg gondolatait Füstös József.
Fotó: Gábos Albin
„Nagyon szép ez a kezdeményezés, nagyon örülünk neki. Valószínű, nem jutott el minden érintetthez a hír, mert ennél jóval többen jöhettek volna Csíkszeredából. Egyébként Orbán Károly,
– jegyezte meg Bőjte-Karda Árpád és felesége, Sugárka Margit. Szerintük a hosszú házasság titka a szerelem és a szeretet, valamint a gyermekek is fontosak, a férfiaknak pedig minél nagyobb türelemre van szükségük, tették hozzá.
A résztvevők között két olyan házaspár is volt, akik már ötvenhetedik éve, hogy házasok. A jelenlévő tizenhat párnak a szociális és gyermekvédelmi vezérigazgatóság emléklapot és ajándékot adott át, majd közös fotózás és pezsgőkoccintás következett, végül állófogadással és kötetlen beszélgetéssel zárult az esemény.
Lassan elhagyja térségünket a hétvégi lehűlést okozó mediterrán ciklon, hétfőig azonban még marad a csapadékos időjárás: az ország nagy részén eső, a hegyvidéken pedig havazás várható. Ezt követően javulásnak indul az időjárás.
Krisztus, a béke királya, ma is azt kiáltja keresztjéről: tegyétek le a fegyvert, emlékezzetek, hogy testvérek vagytok – mondta XIV. Leó pápa a Szent Péter téren bemutatott virágvasárnapi misén, amellyel megnyitotta a húsvéti nagyhetet.
Jelentős mennyiségű csapadék várható, a hegyekben pedig több centiméternyi hó fog esni, ugyanakkor több folyó is megáradhat a hétfőn délutánig érvényes riasztás szerint – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Hét ember sérült meg egy közlekedési balesetben szombaton késő este a Kolozs megyei Aranyosegerbegyen (Viișoara).
Beregszászon, Ungváron és Csíkszeredában vennék át legtöbben a szavazási levélcsomagjukat, a három külképviseleten több mint 27 ezren vennék át a levélszavazáshoz szükséges dokumentumokat – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap sárga jelzésű riasztást adott ki jelentős mennyiségű csapadék, a hegyekben pedig havazás miatt, amely hétfő reggelig az ország közel felét – Hargita és Kovászna megyét is – érinti.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
Nem nehéz elrontani egy regény nagyvászonra adaptálását, Andy Weir zseniális sci-fijével viszont nem ez történt. A meglehetősen könyvhű filmváltozat 2026 eddigi legjobb blockbustere lett. Kritika.
Vasárnaptól Románia áttér a nyári időszámításra, hajnali 3 órakor 4 órára kell átállítani az óramutatókat. Ez nem befolyásolja a vasúti menetrendet.
Március 29-én vasárnap kezdődik a nyári időszámítás: az órákat hivatalosan hajnali háromkor négy órára állítják át, így március utolsó vasárnapja a maga 23 órájával az év legrövidebb napja lesz.
szóljon hozzá!