Fotó: Gábos Albin
Barti Tihamér Gyergyó-területi RMDSZ elnök, a részleges eredmények ismeretében elmondta, hogy Gyergyószentmiklóson az eddigiektől eltérően többségben lesz az RMDSZ az önkormányzatban, várhatóan Gyergyóújfaluban is ez lesz a helyzet.
2020. szeptember 28., 10:172020. szeptember 28., 10:17
2020. szeptember 28., 13:002020. szeptember 28., 13:00
Gyergyócsomafalván lévő három körzetben nyert a jelenlegi polgármester, Márton László Szilárd, az RMDSZ jelöltje. Gyergyószárhegyről még nincs közölt eredményük. A többi Gyergyószentmiklós környéki településen nem lesz számottevő változás.
Attól függően, hogy a POL nyer-e mandátumot, az RMDSZ-nek 8 vagy 9 önkormányzati képviselői helye lehet a testületben.
Lesodródott az úttestről egy autó a Maros megyei Nyárádkarácson községhez tartozó Folyfalván kedden este. Az autóban utazó személy súlyosan sérüléseket szenvedett, kórházba szállították.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Kidőlt fa miatt lezárták a 12C jelű országutat Gyergyószentmiklós és a Gyilkos-tó között kedden este. Áramszünet is van a térségben a vihar okozta károk miatt.
Megtalálták annak a medvének a bocsát, amelynek az anyja a napokban egy motorost ölt meg a Transzfogarason. A tragédiát követően a nagyvadat kilőtték, a bocs pedig anya nélkül maradt.
Lezárták az utat a Bucsin-tető térségében egy kidőlt fa miatt kedden este. A hatóságok este kilenckor még dolgoztak az útszaszakasz felszabadításán.
Hét megye 35 településén okozott károkat a viharos időjárás a keddi nap folyamán – derül ki a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztályának (DSU) összesítéséből.
Felhőszakadás, erős szél, jégeső várható Maros megyében kedden délután. A meteorológiai szolgálat narancs színű (másodfokú) riasztása kedden 22 óráig marad érvényben.
Közel tízezer pedagógus mérette meg magát július 8-án a véglegesítő vizsga írásbeli részén. A siker itt kulcsfontosságú: e nélkül nem lehet hosszú távon a tanári pályán maradni. Székelyföldön a legtöbben óvónői és tanítói vizsgára iratkoztak.
Három új alkotmánybíró kezdi el kilenc évre szóló megbízatását ezen a héten – írja az Agerpres hírügynökség.
Alkotmánybírói kinevezést kapott kedden Dacian Cosmin Dragoș egyetemi tanár. Az erről szóló rendeletet Nicușor Dan államfő írta alá.
szóljon hozzá!