
Fotó: Keresztes Zoltán
Azok szavazatára is szükség lesz vasárnap, akik távol maradtak az elnökválasztás első fordulójától – hangsúlyozza Barti Tihamér, az RMDSZ Gyergyó területi szervezetének elnöke. Szerinte a parlamenti választásokon kulcsfontosságú a magas magyar részvétel, hogy ne a román nacionalista voksok döntsenek.
2024. november 25., 17:012024. november 25., 17:01
„Az látszik az elmúlt vasárnapi elnökválasztás eredményeiből, hogy egy 35 százalék körüli román nacionalista szavazási kedv várható a most következő parlamenti választásokon is.
– összegezte Barti Tihamér, az RMDSZ Gyergyó területi szervezetének elnöke.
Barti hétfői sajtótájékoztatóján a gyergyószéki választási eredményt és a részvételi kedvet értékelve rámutatott, Kelemen Hunor 17329 szavazatot kapott a térség településein, és ez a szám megegyezik azzal, amit az RMDSZ tanácsosi listáira adtak le a júniusi helyhatósági választásokon.
Akkor viszont a gyergyószéki választók – függetlenül attól hogy az RMDSZ, vagy az EMSZ jelöltjeire szavaztak helyi szinten – megértették az összefogás, a közös ügy fontosságát, és az RMDSZ jelöltjeit támogatták szavazatukkal az európai parlamenti választáson. Barti Tihamér arra kér minden gyergyószéki embert, hogy
Az EMSZ szavazóit célzottan is kéri erre, már csak azért is, mert a párt elnöke, Zakariás Zoltán az RMDSZ lista ötödik helyén szerepel, és az ő szavazataikon is múlhat, hogy bejut-e a parlamentbe, vagy sem.
Gyergyóújfaluban már az elnökválasztás első fordulójában bebizonyították az emberek, hogy érzik a közös magyar ügy fontosságát – hangsúlyozta Barti. Véleménye szerint ezt az bizonyítja, hogy a községben kétszer annyian szavaztak Kelemen Hunorra, mint amennyien a nyáron az RMDSZ listájára voksoltak. Vagyis, az EMSZ-tábor is elment szavazni november 24-én, és az RMDSZ jelöltjét támogatta.
hiszen ebben a két községben 50 százalék feletti volt a részvétel, azaz az országos arányt is meghaladta – ismertette Barti.
A gyergyószentmiklósiak kevesebb mint 35 százaléka élt a szavazati jogával vasárnap, ez volt a térségben a legkisebb részvételi arány. Barti Tihamér bízik abban, hogy a parlamenti választásra már megmozdulnak az ott élők is, és leadják a szavazatukat, támogatva a magyar képviseletet. Ugyanígy számít azokra is, akik Csomafalván, Szárhegyen és más településeken nem mentek el szavazni.
Nem a régóta várt játékmenet előzetessel, hanem egy bejelentéssel rukkolt elő a Grand Theft Auto VI kiadója, a Rockstar Games csütörtök délután.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy indulni készül a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéért.
Vesztegetés elfogadásának gyanúja miatt büntetőeljárást indított Ciprian Ciucu bukaresti főpolgármester ellen. Az elöljárót 60 napra hatósági felügyelet alá helyezték.
Közösen kérte Románia és Szlovákia az Európai Bizottságtól a barnamedvék szigorú védelmi szabályainak felülvizsgálatát. A két ország szerint a növekvő állomány egyre nagyobb terhet ró a helyi közösségekre, a gazdákra és a közbiztonságra.
Keres még négy felnőttet a rendőrség Hargita megyében az idei eltűnéses esetek közül. Az év első öt hónapjában 32 bejelentést regisztráltak, a 11 eltűnt gyermeket mind megtalálták, a felnőttek közül azonban négyen továbbra sem kerültek elő.
Bár a marosvásárhelyi Víkendtelep hivatalos megnyitóját pénteken 17 órakor tartják, a strandolni vágyókat már reggel 9 órától fogadják.
CT-készüléket kapott a Szentegyházi Egészségügyi Központ, ami lehetőséget teremt a településen élőknek, hogy elvégeztessék ezeket a vizsgálatokat. Lőrincz Csaba, Szentegyháza polgármestere valóra vált álomnak nevezte az orvosi eszköz beüzemelését.
Életét vesztette egy 64 éves külföldi munkás, miután 12 méter magasból lezuhant, miközben az A3-as autópálya építésén dolgozott a Szeben megyei Felek (Avrig) közelében.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyott egy 5,313 milliárd lej összértékű állami támogatási programot feldolgozóipari beruházásokra, amely a termelési kapacitások fejlesztését és a reálgazdasági befektetések ösztönzését célozza.
Már nem kell papíralapon bemutatni az erkölcsi bizonyítványt azoknak a felnőtteknek, akik kiskorúval utaznak külföldre. Az adatokat a határrendészek elektronikusan ellenőrzik.
3 hozzászólás