
Barti Tihamér. Legyőzte a Borboly Csaba által támogatott Bende Sándort
Fotó: Gecse Noémi
Nagy többséggel, a szavazatok kétharmadának megszerzésével nyerte meg Barti Tihamér az RMDSZ Gyergyó Területi Szervezetének elnöki székéért kiért választást.
2017. április 24., 12:552017. április 24., 12:55
A Gyergyószentmiklóson csütörtökön megtartott tisztújító küldöttgyűlésen a Barti Tihamér, Hargita Megye Tanácsának alelnöke mellett a korábbi területi elnök, a parlamenti képviselő Bende Sándor pályáztak a tisztségre.
A szavazást megelőzően mindkét jelölt felszólalt, Barti azt hangsúlyozta, megosztás helyett inkább összefogásra van szükség, utalva arra, hogy korábban a Gyergyószentmiklós és a Gyergyószék más települései, a vidék közt nem volt igazi együttműködés, sőt adott esetekben inkább szembenállás volt jellemző.
Bende a folytonosságra kérte a szavazatot. Ahogy ő fogalmazott, régebben nem volt az tapasztalható, ami az elmúlt évben kialakult, azaz, hogy jó együttműködés van a helyi szervezetek, a megyei önkormányzat és a parlamenti képviselet között.
A szavazatok szerint Barti Tihamér nyerte el a küldöttek bizalmát. Az eredmény annak ellenére alakult így, hogy
Barti Tihamér területi elnöki mandátuma négy évre szól.
A Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) nem kellene támogatnia egy Sorin Grindeanu vezette kisebbségi kormányt – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Egyre több településen figyelmeztetik a lakókat lakott területre merészkedő medvék miatt Hargita megyében – az elmúlt napokban több udvarhelyszéki és gyergyóiszéki községben is Ro-Alert üzenetet küldtek.
Az SOS Románia parlamenti politikusai megkezdték az aláírásgyűjtést Nicuşor Dan elnök tisztségből való felfüggesztésének kezdeményezéséhez – jelentette be hétfő este a párt elnöke.
Folytatódnak kedd reggel a leendő miniszterek parlamenti bizottsági meghallgatásai, délután pedig megalakul a Tisza-kormány, majd összeül az Országgyűlés, és esküt tesznek a miniszterek.
Általában meleg időre, de ingadozó hőmérsékleti értékekre lehet számítani a következő két hétben, és ezen a héten esők is várhatók – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) május 11–24. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.
Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn kijelentette, közölte Sorin Grindeanu szociáldemokrata elnökkel, hogy véleménye szerint az elsődleges cél a koalíció helyreállítása.
szóljon hozzá!