Hirdetés
Hirdetés

Baróti jelöltjeit is bemutatta az MPE

Az MPE baróti tanácsosjelöltjei és a párt ügyvezető elnöke: Kisgyörgy Tünde, Kulcsár-Terza József, Velencei Piroska, Bán István •  Fotó: Bodor Tünde

Az MPE baróti tanácsosjelöltjei és a párt ügyvezető elnöke: Kisgyörgy Tünde, Kulcsár-Terza József, Velencei Piroska, Bán István

Fotó: Bodor Tünde

Sepsiszentgyörgyi jelöltjeinek nevesítése után a Magyar Polgári Erő (MPE) bemutatta a baróti tanácsosi helyekre pályázó személyeket. Polgármesterjelöltet Baróton nem indítanak, a független Derzsi Kázmért támogatják.

Bodor Tünde

2024. április 29., 13:442024. április 29., 13:44

Akárcsak a sepsiszentgyörgyi jelöltek kapcsán, Kulcsár Terza József, az MPE ügyvezető elnöke ismét azt hangsúlyozta, egy város esetében a választóknak szükségük van alternatívára.

A tanácsosi listán indulók közül elsőként Kisgyörgy Tünde óvodaigazgató szólalt fel. Mint mondta, tősgyökeres barótiként mindig az igényes munka híve volt, az apró lépések módszerét látja a megoldás kulcsának. Sok a munka Baróton, elkel a munkás – vélekedett. „Családcentrikus politizálást akarunk”, mondta, és utalva arra, hogy egy másik szervezet jelöltje össze akarja vonni az oktatási intézményeket, kijelentette: „A mamutok halálra vannak ítélve. Az apróbb intézmények működtetése, felügyelettel, kisebb gyermekközösségek koordinálása sokkal célravezetőbb.” Bejutása esetén tanácsosi illetményét a gyermekét egyedül nevelő anyáknak ajánlotta fel.

Hirdetés

Dr. Bán István jelenleg is tagja a Barót önkormányzati képviselő-testületének,

az évek során több ízben polgármesterjelöltként is megméretkezett.

Úgy látja, az elmúlt 4 évben rengeteg rossz döntés született a baróti városi tanácsban, ahol szerinte parancsra szavaznak. Nehezményezte a közpénzek különböző elő- és utótanulmányokra való költését, az adóemelést, a kommunikációs anyagok sokaságára kidobott pénzt. Bán az ellen is tenni akar, hogy a baróti vállalkozóknak ne Brassóban kelljen bejegyeztetniük a cégeiket, mert így az általuk befizetett adó nem a város büdzséjét gazdagítja. A listát vezető értelmiségiek mögé ugyanakkor munkásemberek is felsorakoztak a gyermekeik jövője érdekében, hívta fel a figyelmet.

Velencei Piroska magyartanárnő a gyermekek szempontjait tekinti elsődlegesnek.

Idézet
Számukra is az lenne a legjobb, ha szüleik elégedettek lennének itthon, nem kényszerülnek arra, hogy távol keressenek megélhetést, ha korszerű iskolába járnának

– fogalmazott. A tanárnő elmondta, bár számára nem fontos a közszereplés, Babits Mihály soraira gondolva vállalta a jelölést, mert „vétkesek közt cinkos, aki néma”.

A Magyar Polgári Erő baróti listáján egyébként három nő szerepel, az önkormányzatban eddig nem volt képviselve a szebbik nem látás- és gondolkodásmódja. Mint megtudhattuk, az MPE legkevesebb öt hellyel lenne elégedett a tanácsban. A Magyar Polgári Erő ugyanakkor nem indít polgármesterjelöltet, a párt inkább a független Derzsi Kázmért támogatják.

Kulcsár Terza József elmondta azt is, Kovásznán sem indítanak polgármesterjelöltet, hogy ne veszélyeztessék a magyar esélyeket, Kézdivásárhelyen viszont harcba szállnak, miután az EMSZ visszavonta saját jelöltjét a független, de sokak által a helyi román összefogás jelöltjeként aposztrofált Imre Csaba érdekében, és alternatívát szeretnének kínálni a nem az RMDSZ-re szavazók számára.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. március 25., szerda

Húsvéti szokások – Játssz, válaszolj, és nyerj értékes ajándékokat!

A húsvét nemcsak a kereszténység legszentebb ünnepe, hanem a hagyományok megélésének kiemelt eseménye is. Most itt a lehetőség, hogy megmutasd, te hogyan ünnepled.

Húsvéti szokások – Játssz, válaszolj, és nyerj értékes ajándékokat!
Hirdetés
2026. március 25., szerda

Csoma-napok: csütörtökön kezdődik a tudományos ülésszak

Kovásznán hétfőn óta zajlik, és szombatig tart az 1990 óta minden évben megrendezett Csoma-napok 36. kiadása, amely lényegében a csütörtökön kezdődő tudományos ülésszakra épül rá. A szervező egyesület elnökével, Ferencz Évával beszélgettünk.

Csoma-napok: csütörtökön kezdődik a tudományos ülésszak
2026. március 24., kedd

Meggyilkolta feleségét egy férfi egy Maros megyei faluban

A Maros megyei Havad községhez tartozó Gegesen egy 42 éves férfi kedden délután többször is megkéselte feleségét, aki belehalt a sérüléseibe.

Meggyilkolta feleségét egy férfi egy Maros megyei faluban
2026. március 24., kedd

Egy kis figyelem nem árt: így kerülhető el az érvénytelen levélszavazat

Több tízezer levélszavazat vált érvénytelenné korábban apró hibák miatt, ezért fokozott figyelmet kérnek a szavazólapok helyes kitöltésére azoktól, akik részt vesznek a magyarországi választáson.

Egy kis figyelem nem árt: így kerülhető el az érvénytelen levélszavazat
Hirdetés
2026. március 24., kedd

Egyeztetést sürget egy vállalkozói egyesület az üzemanyaghelyzet miatt

A Kis- és Középvállalkozások Szövetségének (IMM România) elnöke, Florin Jianu kedden Zilahon a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács összehívását sürgette az üzemanyagár-korlátozó intézkedések kidolgozására.

Egyeztetést sürget egy vállalkozói egyesület az üzemanyaghelyzet miatt
2026. március 24., kedd

Jóval az uniós átlag felett van a halálos balesetek aránya Romániában

Hiába csökken az Európai Unióban a halálos közúti balesetek száma, Románia továbbra is a legveszélyesebb országok között szerepel: az adatok szerint jóval az uniós átlag felett van a halálos balesetek aránya.

Jóval az uniós átlag felett van a halálos balesetek aránya Romániában
2026. március 24., kedd

Nem lesz még beavatkozás, elhalasztották a kedd délutáni kormányülést az üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről

A halasztás oka, hogy a Gazdasági és Szociális Tanács (CES) elnapolta a üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségi rendelet véleményezését – tájékoztatott a kormány sajtóirodája.

Nem lesz még beavatkozás, elhalasztották a kedd délutáni kormányülést az üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről
Hirdetés
2026. március 24., kedd

Több mint 300 diákból 26-an jutottak a kémiaverseny romániai döntőjébe

Csíkszeredában tartották a XXXVII. Hevesy György Kárpát-medencei kémiaverseny romániai döntőjét a hétvégén. A megmérettetésen résztvevő 300 diákból a döntőben 26-an vettek részt.

Több mint 300 diákból 26-an jutottak a kémiaverseny romániai döntőjébe
2026. március 24., kedd

Adrenalinfűtött helyzetben találtuk magunkat

A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság lövészversenyén tizennyolc újságíró, illetve médiamunkatárs különböző próbákon mérhette össze tudását és lélekjelenlétét a Dakota Security által kezelt szépvízi lőtéren.

Adrenalinfűtött helyzetben találtuk magunkat
2026. március 24., kedd

Különleges programokkal készül a Figura a Színház Világnapjára

Színészkávézóval, kulisszatúrával, filmvetítéssel és a Cári Tibor Trió koncertjével várja a közönséget a Figura Stúdió Színház pénteken. A Színházi Világnapon plakátkészítésben is kipróbálhatják magukat a nézők. 

Különleges programokkal készül a Figura a Színház Világnapjára
Hirdetés