
Fotó: Barabás Orsolya
Gyergyószentmiklóson virágvasárnap barkaszentelést tartottak a Szent István római katolikus templom mindhárom ünnepi szentmiséjén, az örmény katolikus templomban és a Munkás Szent József római katolikus templomban.
2021. március 28., 18:272021. március 28., 18:27
A legtöbben a városi temetőben gyűltek össze, ahol Portik-Hegyi Kelemen főesperes, a Szent Miklós római katolikus templom plébánosa prédikációjában kifejtette, mindazok, akik valamilyen szenvedést élnek át ebben az időszakban, Jézussal együtt szenvednek, aki mindannyiunk által jót cselekszik.
„Miközben várjuk a szeretet, a jóság, az élet győzelmének ünnepét, gondolkozzunk el ezen” – emelte ki a főesperes. Sokan azért a temetőben vettek részt a szabadtéri szentmisén és barkaszentelésen, mert azt követően elhunyt szeretteik sírjára is helyeztek a megszentelt pimpóból. A főesperes elmondta, hogy idén a járványhelyzet miatt elmarad a határkerülés és a nagycsütörtöki lábmosás szertartása, a húsvétvasárnapi ételszentelést azonban a templomok udvarán, Kovácspéterben és a Szent Anna kápolnánál is megtartják.
Fotó: Barabás Orsolya
Botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira, akik egy beteget próbáltak ellátni Récekeresztúron. A mentőautó sofőrje súlyosan megsérült – közölte vasárnap a Facebook-oldalán az egészségügyi minisztérium.
Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
Nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje a csernavodai atomerőműnél, ami biztosítja a létesítmény további működését – közölte vasárnap a Facebook-oldalán Radu Miruță.
Mehringer, Co Lee és a Blahalouisiana Sziget fesztiválos koncertjét is láthatják majd a közmédia nézői az M1-en – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
Egy várakozó metrószerelvénybe is betévedt az a sérült vaddisznó, amely a mozgólépcsőn jutott le szombaton a Kossuth Lajos téri metróállomás peronjára, de egyik utas sem sérült meg – közölte a BKV Zrt. az MTI-vel.
A pénteki árcsökkenést követően szombaton is olcsóbb lett néhány banival a gázolaj a romániai töltőállomásokon, míg benzint szinten mindenhol az előző napi áron lehet tankolni.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.
szóljon hozzá!