
Fotó: Haáz Vince
Idén tizedik alkalommal fut be a Boldogasszony Zarándokvonat Marosvásárhelyre a Misszió Tours Utazási Iroda szervezésében. Az állomáson köszöntik a csíksomlyói pünkösdi búcsúra igyekvőket, de lesz alkalom beszélgetésre és közös imádkozásra is.
2023. május 23., 14:242023. május 23., 14:24
A május 25-én, csütörtök hajnalban Budapestről induló szerelvényen közel 900 zarándok utazik Nagyváradon, Kolozsváron, Marosvásárhelyen és Gyergyószentmiklóson át egészen Csíkszeredáig. A résztvevők között Magyarországról és a nagyvilág sok tájáról a Rákóczi Szövetséggel 300 középiskolás diák vonatozik a csíksomlyói pünkösdi búcsúba.
Mint minden évben, idén is népes közösség fogadja majd a zarándokvonaton utazókat a vásárhelyi nagyállomáson, csütörtökön 17:49-kor. A város nevében Soós Zoltán polgármester, az RMDSZ marosvásárhelyi szervezete részéről Kovács Mihály Levente elnök köszönti a zarándokokat. Péter Arthur marosvásárhelyi római katolikus főesperes, valamint Felföldi László pécsi megyéspüspök áldását követően közös imára kerül sor.
A marosvásárhelyi RMDSZ szervezete arra hívja a városlakókat, hogy fogadják együtt a zarándokokat, május 25-én délután legyenek a vasútállomáson egy integetés, egy baráti kézfogás, egy közösen elmondott ima erejéig.
– fogalmazta meg a jelenlét fontosságát Kovács Mihály Levente, az RMDSZ Marosvásárhelyi Szervezetének elnöke.
Az Alaptörvény rendelkezései szerint július 20-tól ideiglenesen Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke látja el a köztársasági elnök jogköreit. Az Országgyűlésnek 30 napon belül új köztársasági elnököt kell választania – ismertette Magyar Péter.
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhetedik módosítását szombaton – közölte az államfő a Facebook-oldalán. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Egy hosszabb időszak után, amely alatt az üzemanyagok ára viszonylag stabil maradt, a piacvezető OMV Petrom is megemelte szombaton az árait, ám a többi nagy hálózattal ellentétben nemcsak a gázolajat, hanem a benzint is drágította.
Talán senki nem gondolta volna, hogy az áprilisi rendszerváltás egyik mellékes eredménye lesz a magyar parlamentarizmus feltámadása – írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
Egy műszaki meghibásodás miatt a Bilea-vízesés és a Bilea-tó között közlekedő felvonó kabinjaiban rekedt szombaton több turista, de nincsenek veszélyben – közölte a Szeben megyei Salvamont vezetője, Dan Popescu.
Egy sofőr ittasan, egy másik pedig felfüggesztett jogosítvánnyal ült volán mögé szombatra virradóan Hargita megyében. A rendőrök mindkettőjüket feltartóztatták, és büntetőeljárás indult ellenük – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több régiójára.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára – jelentette ki Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter pénteken a felvidéki Gombaszögön.
Egy ötéves kislány meghalt, édesanyja és egyéves öccse pedig megsérült szombaton az A1-es autópályán, Kereszténysziget (Cristian) közelében, miután felborult az őket szállító személygépkocsi.
Az alapbér 15 százalékának megfelelő pótlékot kaphatnak az egészségügyi intézmények három műszakban dolgozó alkalmazottai – derül ki az új bértörvény pénteken nyilvánosságra hozott, felülvizsgált tervezetéből.
szóljon hozzá!