
Tavalyi áron kínálta a hús kilóját a felsősófalvi gazda
Fotó: Pinti Attila
Mindössze egy gazda árult hétfőn bárányhúst a csíkszeredai piaccsarnokban, szerdától már nagyobb kínálatra lehet számítani. A bárányhús kilójáért 23 lejt kért.
2017. április 11., 11:112017. április 11., 11:11
A csíkszeredai zöldségpiacon hétfőn többen is érdeklődtek a húsvét közeledtével, hogy hol, mikor, mennyiért lehet bárányhúst vásárolni, de
mindössze egy helyen lehetett bárányhúst vásárolni. Mátyus Zsigmond felsősófalvi gazda kezdte el elsőként árulni – már péntek óta – a húsvéti asztalra valót. Mint mondta, január eleji születésű bárányokat árul a tavalyihoz hasonló áron, 23 lejért.
A piaccsarnok melletti helyi termelők vásárcsarnokában is kínáltak vágott bárányt, amelyet Kibédről hoztak, kilóját 23,90 lejes áron adták, az eladóktól tudjuk, hogy nagyon nagy volt a kereslet.
Utánanéztünk annak is, hogy mennyiért árulják a tojást: a piaccsarnokban 0,60-0,65 lejért kínálták darabját, az írott tojásért pedig 4 lejt kértek. A közelben lévő szupermarketben pedig 0,40–0,45 lejért lehetett tojást vásárolni. Csokitojásokat is lehetett kapni mérettől, mennyiségtől függően 1,49–2 lejért, a csokinyuszis csomagot pedig 3,49 lejért lehetett megvásárolni.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) kedden bejelentette, hogy a jelenlegi biztonsági helyzet miatt elhalasztják a légvédelmi szirénák eredetileg szerdára tervezett tesztelését.
Az oltásokkal kapcsolatos kampányt indít az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
A 2026-os állami költségvetés felelős és kiegyensúlyozott lesz, minden eddiginél nagyobb összeget fordítanak beruházásokra és rekordösszegű uniós forrás lehívásával számolnak - jelentette ki kedden Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Közlekedési baleset történt csütörtök reggel a 12A jelzésű országút és a 123E megyei út kereszteződésében, Csíkdelne település bejáratánál.
A közel-keleti konfliktus térségében rekedt összesen 318 román állampolgár térhetett haza Romániába azzal a két különjárattal, amelyek a keddre virradó éjszaka szálltak le az otopeni-i repülőtéren – számolt be Oana Țoiu külügyminiszter.
Kétszer annyi cég kezdte az idei évet a bezáráshoz vezető folyamat elindításával Hargita, Maros és Kovászna megyében, mint tavaly januárban. Országos viszonylatban csak feleannyival nőtt a cégfeloszlatások száma, mint a három székelyföldi megyében.
Kilenc Szeben megyei tanár és tíz diák is Dubajban rekedt a közel-keleti háborús helyzet okozta légtérzár miatt – tájékoztatott hétfőn a Szeben megyei tanfelügyelőség sajtószóvivője.
Az egytől ötig terjedő skálán négyes fokozatú a lavinaveszély a Déli-Kárpátokban, 1800 méter fölötti magasságban – figyelmeztettek a meteorológusok.
Elutasította hétfői ülésén a szenátus a Demeter András kulturális miniszter elleni egyszerű indítványt.
Márciusban nemcsak a tavasz érkezését várjuk, hanem szeretettel és örömmel köszöntjük a nőket, akik életet adnak, gondoskodnak és szeretnek.
szóljon hozzá!