
Barabási Antal és Csibi Attila
Fotó: Maros megyei RMDSZ
Az RMDSZ Maros megyei szervezetének Területi Állandó Tanácsa pénteki ülésén egyöntetű döntéssel Barabási Antal Szabolcsot javasolta a prefektusi tisztség betöltésére.
2025. január 31., 14:012025. január 31., 14:01
A Székelyhonhoz eljuttatott közlemény értelmében a pénteki ülésen egyöntetű döntéssel a Marosvásárhelyen élő Barabási Antal Szabolcsot nevezték meg, őt javasolva a prefektusi tisztség betöltésére. A döntést továbbították a kormányhoz. Ezt követheti az új prefektus hivatalos kinevezése.
valamint több vállalatnál is vezető tisztséget töltött be.
2003-ban szerzett egyetemi diplomát a Mezőgazdaság-tudományi és Állatorvosi Egyetemen. A Maros megyei RMDSZ szerint szakmai tapasztalata, valamint a kormányzati működésben való jártassága biztosítja, hogy megfelelő módon tudja ellátni a prefektusi feladatokat.
Emlékeztetnek, a prefektus a kormány helyi képviselőjeként felelős a megye adminisztratív irányításáért, biztosítva a kormányzati intézkedések végrehajtását. Feladatai közé tartozik a kormány rendeleteinek és határozatainak helyi alkalmazása, a megyei közigazgatás felügyelete, valamint a kormány és az önkormányzatok közötti közvetítés. Mint ismert,
akik rendszeresen megtámadták a marosvásárhelyi tanács bizonyos döntéseit és több határozat életbe ültetését akadályozták.
Nagyon meglepődtek a hatóságok, amikor több hüllőfajt, pitonokat, boákat, rendkívül ritka viperákat, tarantulákat, egy krokodilt és egy varánuszt fedeztek fel egy 12 négyzetméteres szobában Bihar megyében.
Nagy az aggódalom és a felháborodás is az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben a kormány 10 százalékos költségcsökkentési terve miatt. Az érdekvédelem képviselője szerint éppen a jó szakembereket veszíthetik el az ágazatok, ha ez megvalósul.
Egy 59 éves nő életét vesztette, egy másik pedig megsérült csütörtökön, a Kolozs megyei Gyerőfalva és Körösfő között az 1-es országúton történt közúti balesetben; a balesetet okozó sofőr elhajtott a helyszínről.
Marosvásárhelyen csaknem ötszáz utca van és ezek csupán felében járnak a hókotró gépek. Soós Zoltán polgármester szerint a prioritás az, hogy a városi közlekedés folyamatos legyen, ne álljon le.
Nicușor Dan csütörtökön kijelentette, reménykedik abban, hogy 2026 elhozza a békét Európában, és Románia támogatja Donald Trump amerikai elnök erőfeszítéseit a gyors és tartós békét eredményező tárgyalásokra.
Marosvásárhelyen idén is megszervezik az ökumenikus imahetet, amikor a különböző felekezetű hívők más-más templomban gyűlnek össze igét hallgatni, imádkozni. Idén az imahét január 18-án, vasárnap kezdődik.
A tűzoltók helyszínelése nyomán kiderült, hogy nem gázpalack robbanása okozta a csütörtök délutáni bikfalvi balesetet.
Mindössze néhány másodperc választott el egy járókelőt attól, hogy súlyos sérüléseket szenvedjen, amikor a lugosi rendőrség egyik melléképületében robbanás történt.
Sepsiszentgyörgyön január 20-án, kedden, 17 órától lakossági fórumot tartanak, amelynek fő témája az adóemelés lesz – jelentette be közösségi oldalán a város polgármestere, Antal Árpád.
Inkább érdeklődtek, mintsem fizettek – nem alakultak ki hosszú sorok a csíkszeredai városháza ügyfélközpontjában az adófizetésre a pénztáraknál. A tumultus elmaradt az első adófizetési napon, csütörtökön.
1 hozzászólás