
A Szent Miklós-búcsú nem maradhat el idén sem
Fotó: Suciu Cristian
Idén a korábbi évekhez képest szerényebben lesz Gyergyószentmiklós városünnepe. Az önkormányzat a kormány megszorító intézkedéseire hivatkozva egynaposra szűkítette a programot.
2023. december 05., 09:342023. december 05., 09:34
A Szent Miklós-templom búcsúünnepe nyitja az eseménysort szerdán, 10 órakor, majd az istenháza kincseiből nyílik kiállítás a Tarisznyás Márton Múzeumban 12 órakor.
A dísztanácsülés nem marad el, ezt 16 órakor a Róka panzióban tartják, ahol
Ezzel párhuzamosan zsibongó gyerekprogram zajlik a Salamon Ernő Gimnázium tornatermében.
A városnapok kulturális kínálatát a Figura Stúdió Színház Mozaik című előadása képezi, amely az Öntödében lesz 17 órától, a román közösség pedig a Korona dísztermében kapcsolódhat ki 18 órától. 19 órától két zenei program zárja a Szent Miklós Napot: a Godako Ökölvívó Sportközpontban a Tónidob perkucióestre várják a közönséget, ahol a helyi dobosok mellett két magyarországi dobművész, Orosz Zoltán és Horváth Kornél lép fel, illetve ugyanitt zenél majd György Laci is társaival, míg a Szent Miklós-templomban a Concerto Spiralis együttes lesz hallható, látható.
Nem került be a Szent Miklós Nap programjába, de nem marad el az Elfogy a levegő című film premierje és a hozzákötődő közönségtalálkozó. Moldovai Katalin nagyjátékfilmjét december 5-én, kedden 18 órától vetítik a Salamon Ernő Gimnázium dísztermében. A belépő ára 15 lej, elővételben a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ ideiglenes székhelyén, a Szabadság tér 22. szám alatt váltható. A vetítést követő közönségtalálkozón jelen lesz Moldovai Katalin, valamint a szereplők közül Tamás Boglár, Moșu Norbert-László és Vajda Gyöngyvér, a Figura Stúdió Színház színészei.
Akár mínusz 8 Celsius-fokig is süllyedhet a hőmérséklet vasárnapra virradóra Hargita megye magasabban fekvő pontjain és a hegyközi medencékben. Jövő héttől azonban már érkezik a felmelgedés.
Újabb drónokat észleltek a román hadsereg radarjai Tulcea megye térségében az ukrán folyami kikötők elleni péntek éjjeli orosz légitámadás során, az egyik rövid időre megsértette Románia légterét – tájékoztatott szombat reggel a védelmi minisztérium.
350,7 millió eurót sikeresen felszabadított az uniós helyreállítási források harmadik részletének befagyasztott részéből, ugyanakkor 458,7 millió eurót végleg elveszít a korábbi években késve, hiányosan vagy hibásan végrehajtott reformok miatt.
A Cégnyilvántartási Hivatal adatai szerint 2026 első három hónapjában 5424 vállalat függesztette fel a tevékenységét Romániában, 7,88 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba – közölte Facebook-oldalán Kelemen Hunor RMDSZ-elnök.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
Kaotikusan közlekedett az A2-es autópályán, Konstanca felé egy autóvezető május 1-jén, és a rendőrök jelzésére sem volt hajlandó megállni. Üldözőbe vették, helikopterrel is követték, végül pedig feltartóztatták.
Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.
Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter egyeztetésre hívta a lengyel PESA vasútijármű-gyártó vállalat képviselőit és hazai vasúti ágazat illetékeseit, miután kiderült, hogy 21 vadonatúj, korszerű vonatszerelvény vesztegel hónapok óta kihasználatlanul.
Közvitára bocsátották az 1990 januárja és 1992 december közötti diplomáciai dokumentumok titkosítását feloldó kormányhatározat-tervezetet – jelentette be a külügyminisztérium.
2 hozzászólás