
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Bányatóba fulladt egy fiatal Székelykeresztúr közelében, a holttestét hétfőn délután horgászok találták meg. A helyszíni vizsgálatok jelenleg is zajlanak.
2022. május 23., 18:372022. május 23., 18:37
A Hargita megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint egy körülbelül 25 éves fiatal fulladt egy bányatóba Székelykeresztúr környékén, több mentőegység vonult a helyszínre, mentőcsónakot is bevetettek. A Hargita Megyei Mentőszolgálat ügyeletes diszpécsere érdeklődésünkre elmondta, hogy a férfi testét a bányatónál horgászók vették észre, és értesítették a hatóságiakat.
A fiatal életét már nem lehetett megmenteni, egyelőre azonosítani sem tudták. A tragédia körülményeit jelenleg is vizsgálja a rendőrség.
Elfogadta a kormány csütörtöki esti ülésén azt a határozatot, amely szerint július 1-től a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő a bruttó minimálbér.
Jóváhagyta csütörtök esti rendkívüli ülésén a Bolojan-kabinet a 2026-os állami költségvetés tervezetét, amelyet a parlament elé terjesztenek.
A romániai polgárok valamivel több mint fele (50,4 százalék) úgy véli, hogy az Európai Unió és az Egyesült Államok közötti feszültségek körülményei között Romániának egyensúlyt kellene fenntartania a két partner között – derül ki egy felmérésből.
Öt székelyföldi helyszínen mutatják be Demeter Szilárd Hazaszótár című könyvét március 14-20. között.
Nicușor Dan államfő és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön aláírták a két állam közötti stratégiai partnerségről szóló közös nyilatkozatot a Cotroceni-palotában.
Idén is elindul a Székely Gyors és a Csíksomlyó Expressz a csíksomlyói pünkösdi búcsúba a Kárpáteurópa Utazási Iroda és a MÁV Személyszállítási Zrt. szervezésében – közölték a szervezők csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
A pénzügyminisztérium azt javasolja, hogy a kormány 2026 végéig hosszabbítsa meg a gázolaj árának kompenzálását a közúti fuvarozók számára. A tervezet szerint 2026. április 1. és december 31. között literenként 85 banis támogatást kapnának a fuvarozók.
Stabilitási prémium a fiataloknak, támogatás a munkáltatóknak és több online szolgáltatás – több ponton is változott a munkanélküli-biztosítási rendszer.
Nicușor Dan államfő csütörtökön fogadta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Lehűlés és csapadék érkezik március második felére, felváltva az eddigi igazán száraz és szokatlanul meleg időszakot – jelzik előre a meteorológusok.