
Képünk illusztráció
Fotó: Rab Zoltán
Az utcán bántalmaztak és kiraboltak egy fiatalembert Csíkszeredában csütörtök éjjel. Már meg is van a két gyanúsított, akiket őrizetbe vettek és kezdeményezték előzetes letartóztatásukat – olvasható a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményében.
2021. szeptember 03., 12:072021. szeptember 03., 12:07
2021. szeptember 03., 12:482021. szeptember 03., 12:48
A kirabolt, 29 éves, csíkszeredai fiatalember röviddel csütörtök éjszaka fél három előtt jelentette a rendőrségen, hogy két személy bántalmazta, majd ellopták a kabátját a benne lévő pénztárcájával együtt.
A rendőrségi közleményben úgy írják le az esetet, hogy két illető egy non-stop üzlet előtt ment oda a későbbi bántalmazotthoz, akit arra kértek, vegyen nekik valami innivalót. Miután a fiatalember megtagadta a kérést,
A helyszíni vizsgálatok során a rendőrök a közelben megtalálták a pénztárcát a férfi irataival és bankkártyáival együtt, azonban a – tulajdonos által jelentett – benne lévő 3000 lejt elvitték a támadók.
A hatóságiak a nyomozást követően a rendelkezésükre álló bizonyítékok alapján két fiatal, de már nagykorú személyt vettek őrizetbe, és kezdeményezték előzetes letartóztatásba helyezésüket.
A minap történt, közfelháborodást keltő kutyabántalmazás ügyében újabb információkat kaptunk az azt nyilvánosságra hozó, Forró Bélától: nem a kutya gazdája a hibás, vagy nem úgy, ahogy első pillantásra gondolni lehetne.
Az Európai Unióban (EU) 5,1 százalékkal, az euróövezetben 4,7 százalékkal emelkedtek a lakásárak 2026 első negyedévében az egy évvel korábbihoz képest.
Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint elfogadhatatlanul magas a gázolaj ára Romániában.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás lép érvénybe csütörtökön délelőtt tíz órától Románia egész területén.
Hálózati munkálatok miatt csütörtökön több Maros megyei több településen is korlátozzák az ivóvíz-szolgáltatást – közli az Aquaserv vízszolgáltató vállalat.
Egy 15 és egy 16 éves fiú vesztette életét szerda este Medgyesen, miután elütötte őket egy tolatómozdony.
Nem csak a környékbeli falvakból ingázóknak, hanem a Székelykeresztúron élő, a könnyűiparból leépítésre kerülő munkavállalók számára is nehéz lesz elhelyezkedni a helyi munkaerőpiacon, a jelenlegi kínálat alapján.
Nemkívánatos személlyé nyilvánítottak Romániában egy marokkói állampolgárt. A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) szerint a férfi terrorista propagandát terjesztett, és romániai polgárok radikalizálásában is részt vett.
Nem mindennapi eseményre hívták meg a Székelyhont szerdán: 65 éves érettségi találkozóját tartotta a Gábor Áron Iskolaközpont jogelődjének számító Szentegyházi Vegyes Középiskola 1960-61-es tanévben végzett évfolyama.
Szedd magad levendulaszüretet szervez a gyergyószentmiklósi Vidékfejlesztés pénteken délután.
szóljon hozzá!