
Fotó: Facebook/George Simion
A fővárosi rendőrség hivatalból eljárást indított, miután a vasárnapi bukaresti utcai tüntetés során bántalmazták az egyik televízió munkatársát.
2025. január 13., 09:132025. január 13., 09:13
2025. január 13., 09:152025. január 13., 09:15
A rendőrség vasárnap esti közleménye szerint ütlegelés és hasonló erőszakos cselekedetek miatt indult eljárás, és a rendőrök az agresszorok személyazonosságának és az incidens részleteinek kiderítésén dolgoznak.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) által szervezett tüntetés vasárnap délután két órakor kezdődött, a több ezer összegyűlt ember az Egyetem térről a Győzelem (Victoriei) tér érintésével a Cotroceni-palotához vonult. A tüntetők az elnökválasztást érvénytelenítő decemberi döntés ellen tiltakoztak – írja az Agerpres hírügynökség.
Egyébként több ezren gyűltek össze vasárnap a bukaresti Egyetem (Universităţii) téren az elnökválasztást érvénytelenítő decemberi döntés ellen tiltakozva.
Az AUR által szervezett tüntetésen a tiltakozók azt skandálták, hogy „Szabadság”, „Nemzeti egység”, „Le Iohannisszal!”, „PSD és PNL, ugyanaz a szemét!”. A résztvevők román zászlókat lengettek, többen népviseletbe öltöztek, néhány tüntetőnél vuvuzellák voltak.
Az első sorban állók egy „Demokrácia” feliratú óriásmolinót tartottak a kezükben, amelyen a román trikolór és egy votat feliratú pecsét is látható.
A tüntetés előtti sajtótájékoztatóján Simion azt nyilatkozta, hogy a megmozdulás szervezésekor minden törvényes lépést betartottak, és megköszönte a rendőrség együttműködését. Azt is hangsúlyozta, hogy
A párt csak „törvényes platformot” kínál egy nagyszabású tüntetéshez, amelyen „a december 6-i államcsíny” ellen emelik fel a hangjukat a résztvevők. A tüntetők „a demokráciához való visszatérést”, az elnökválasztási folyamat folytatását, a második forduló megszervezését követelik.
George Simion szerint a tiltakozó akciók addig folytatódnak, amíg teljesülnek a követeléseik. A fővárosban jövő héten utcára vonulnak a szakszervezetek, jövő szombaton pedig a prefektusi hivatalok épülete előtt lesznek tüntetések – mondta. Szerinte „egy normális Romániában az lenne a normális lépés, hogy a nap végén a Cotroceni-palota illegitim lakója”, Klaus Iohannis államfő jelentse be a lemondását.
A csendőrök igazoltatták, majd bekísérték a rendőrségre az AUR vasárnapi bukaresti tüntetésén részt vevő egyik férfit és a fiát, akinél egy teleszkópos gumibotot találtak. A fővárosi csendőrség tájékoztatása szerint a férfi ellenőrzési javaslattal szerepel a hatóságok adatbázisában, ezért igazoltatták és vizsgálták át, és a fiánál egy teleszkópos gumibotot találtak. Mindkettőjüket bekísérték a rendőrségre. A hírtelevíziók felvételei szerint Horaţiu Potráról és a fiáról van szó.
A medgyesi helyi tanácsos, korábban egy Afrikában tevékenykedő zsoldoscsoportot vezető Horaţiu Potrát december 20-án hatósági felügyelet alá helyezték, miután büntetőeljárást indítottak ellene a fegyvertartási szabályok megsértése, pirotechnikai eszközök szabálytalan használata és bűncselekmények elkövetésére való nyilvános felbujtás miatt. Hatósági felügyelet alá került akkor a 22 éves Andrei Florin Lup is, ő vezette azt a Mercedest, amelyben Potra Bukarestbe tartott, amikor Prahova megyében megállították a rendőrök.
December 13-án a Prahova megyei törvényszék megszüntette a gyanúsítottak hatósági felügyeletét. A bíróságok portálján közzétett határozat szerint ugyanakkor a két gyanúsított nem hagyhatja el Szeben megyét hatósági engedély nélkül. Nem birtokolhatnak és nem használhatnak fegyvert, és havonta tájékoztatniuk kell a hatóságokat megélhetési körülményeikről.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!