Térdelő, majd fekvő fiatalt ütlegelt egy egyenruhás rendőr vasárnap a tusnádfürdői vonatállomáson, a tusványosi fesztivált követően. Az esetről videó is készült. A felvétel szerint a rendőr viperával ütötte a fiatal fejét és hátát, majd megbilincselte.
2022. július 26., 14:102022. július 26., 14:10
A felvételről nem derülnek ki az incidens előzményei, az általunk megkeresett szemtanúk szerint a rendőrök két fiatalt „rángattak le” a vonatról, miután azok felszálltak a szerelvényre. Az állomáson érdeklődésünkre elmondták, a fiatalok egyikét még a helyszínen elengedték, a másikat azonban bilincsben vezették el.
Az esettel kapcsolatban hétfőn megkerestük a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságot, ott viszont azt a választ kaptuk, hogy a felvételen látható rendőrök nem az ő kollégáik. Keddi érdeklődésünkre Maria Plumbu szóvivő már több információval szolgált. Mint mondta, a rendőrök azonosítása érdekében és az ügy okainak tisztázása végett felvették a kapcsolatot a Brassó megyei kollégáikkal, és mint kiderült,
A szóvivő szerint az incidens július 24-én történt Tusnádfürdő vonatállomásának egyes számú vágányánál, valamint azt is elmondta, hogy
Az ügy további részleteiről egyelőre nincs több hivatalos információ.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi minisztert ironizáló üzenetet tett közzé szerdán a Facebookon a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT).
Súlyos informatikai hiba miatt kedd óta nem működnek az Országos Kataszteri és Ingatlan-nyilvántartási Hivatal (ANCPI) informatikai rendszerei. Emiatt az e-Terra telekkönyvi alkalmazás sem érhető el, és várhatóan a hét végéig nem is lesz használható.
1957-ből származik a korábbi csíkszeredai melegrekord, ezt írta felül az elmúlt hónap harmincadik napja. Marosvásárhelyen pedig olyan meleg volt, mint az Osztrák–Magyar Monarchia idején.
Kánikulára vonatkozó figyelmeztetést, valamint viharriasztásokat is kiadott szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföldön légköri instabilitásra és jelentős mennyiségű csapadékra kell számítani a következő napokban.
Áprilishoz képest májusban 159 lejjel (2,7 százalékkal) 5684 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 9483 lej volt, 257 lejjel kisebb, mint az előző hónapban.
Egy csoport fiatal nemrég azzal szórakozott a sepsiszentgyörgyi állomási tónál, hogy éjszaka eloldozta a csónakokat és a vízibicikliket a stégtől, használta azokat, majd sorsukra hagyta őket. A polgármester szerint ennek következményei lesznek.
Építik a hulladékudvarokat Hargita megyében, ám több településen még nem tisztázott, hogy miként lehet szabályosan működtetni ezeket. A természetes személyek később meghatározott mennyiségben adhatnak majd le többféle hulladékot ingyenesen.
A két kézdiszéki világjáró, Fekete István és Zsigmond Lóránt, valamint szászrégeni utazótársaik elérték a Kaukázust. Ma a Gudauri-kilátó környékén éjszakáznak, holnap a grúz-orosz határon, illetve Csecsenföldön kellene minél gyorsabban átvágniuk.
1 hozzászólás