
Nem volt minden rendben egyes bankokkal. Bírságot kaptak a fogyasztóvédelemtől
Fotó: 123RF
Országos szinten a tavaly 94 883 ellenőrzést végzett az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) és összesen 80,43 millió lej értékben szabott ki bírságokat, nyilatkozta Marius Pîrvu, az intézmény elnöke csütörtöki sajtótájékoztatóján.
2019. március 14., 18:472019. március 14., 18:47
2019. március 14., 18:482019. március 14., 18:48
Az ellenőrzések 34 százaléka a szolgáltatások területére irányult, 30,9 százaléka élelmiszeripari árura, 29,4 százalék nem élelmiszeripari árura, 2,7 százalék a pénzügyi szolgáltatások területére, 2 százalék pedig a piac más területeire – számol be az Agerpres.
A fogyasztóvédelem elnöke elmondta, 2018-ban a tengerparton is nagy akciót tartottak, amely során 894 egységet ellenőriztek, ezek közül 760-ban állapítottak meg szabályszegéseket. Az ellenőrök 1048 szankciót róttak ki, ezekből 485 volt pénzbírság. Ez utóbbiak összege 2,866 millió lejre rúg.
A kereskedelmi egységek esetén 901-nél tartottak ellenőrzéseket, 66 százalékuknál kihágásokat állapítottak meg.
A nagy üzletláncokban 137 ellenőrzést tartottak és összesen 1,361 millió lej bírságot róttak ki a hatóság felügyelői. A játszótereket fenntartó egységeknél szintén voltak ellenőrzések, ezek esetében a kirótt bírságok 394 800 lejre rúgnak.
A gyerekjátékokat forgalmazó üzletek is összesen 980 100 lej bírságban részesültek, miután a 734 ellenőrzött egységből 432-nél szabályszegéseket állapítottak meg a felügyelők.
Jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte csütörtökön a brassói ítélőtábla emberölési kísérlet és garázdaság miatt Dani Mocanu manele-énekest.
Sürgősségi kormányrendeletet fogadott el csütörtökön a kormány, amely lehetővé teszi, hogy a településekre bejáró medvéket azonnal kilőhessék – olvasható az RMDSZ közleményében.
A FIFA elnöke, Gianni Infantino csütörtökön a Román Labdarúgó-szövetségnek (FRF) címzett levélben fejezte ki részvétét a nemzetközi szövetség nevében a szerdán 88 éves korában elhunyt Jenei Imre halála miatt.
Őrizetbe vett a rendőrség egy 51 éves férfit, egy lugosi iskola tanítóját, miután két tízéves diáklányt arcul ütött fegyelmezetlenségre hivatkozva.
A Román Rendőrség csütörtökön gazdasági és pénzügyi bűncselekmények elleni országos akciókat hajt végre a Jupiter 4 művelet keretében.
Jenei Imre kivételes pályafutása során döntő mértékben hozzájárult a román sporttörténet dicsőséges fejezeteinek megírásához – emlékezett meg szerda este az államfő a 88 éves korában elhunyt neves sportemberre.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán a hivatalában találkozott Mark Rutte NATO-főtitkárral, akivel Románia, a keleti szárny és katonai szövetség biztonságát megerősítő intézkedésekről tárgyalt.
Két év alatt elérte a tízezer támogató szavazatot a Lego Ideas-programban a mintegy ezer legókockából készült székelykapu. A LEGO cég 2026 januárjában értékeli ki a munkát, ha elfogadják, hivatalos legószetté válhat a székelykapu.
Jövő héten tárgyalja első olvasatban a kormány a közigazgatási reformról szóló törvénytervezetet – jelentette be Kelemen Hunor Sepsiszentgyörgyön. A javaslat 10 százalékos létszámcsökkentést és bérkeret-megvágást irányoz elő a közszférában.
szóljon hozzá!