
Fotó: Beliczay László
Feltehetően kirabolták, emiatt bűncselekmény gyanújával helyszínelt a rendőrség Székelyudvarhelyen, a Bethlen Gábor utcai Szuper üzletnél található bankautomatánál. Még nem tudni pontosan, hogy mi is történt szerdán a késő délutáni órákban, amely a helyszínelést indokolttá tette, a nyomozás jelenleg is folyamatban van.
2022. április 28., 14:232022. április 28., 14:23
2022. április 28., 15:272022. április 28., 15:27
Az ügy kapcsán kérdésünkre László Szabolcs, a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség vezetője megerősítette, hogy rablás gyanúja áll fenn, ám mint mondta bűncselekményről lévén szó, a helyi rendőrség hatáskörét meghaladja ez az ügy, így további információkkal nem szolgálhat.
Az eset kapcsán megkerestük Maria Plumbut, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivőjét is, akinek elmondása szerint
Mint mondta, a jelenlegi vizsgálatok arra irányulnak, hogy kiderítsék, rablásról, lopási kísérletről, vagy bármilyen egyéb bűncselekményről van-e szó, és hogy kik érintettek az ügyben.
Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter kedden bejelentette, hogy a hadsereg szakértői által végrehajtott robbantásos művelet eredményeként a Duna vízszintje 2 centiméterrel emelkedett a csernavodai atomerőmű környékén a hétfői szinthez képest.
Zárolták Ráduly István vagyonát – közleményben ismertette a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) a háromszéki prefektus elleni vádakat. Az ügyben a prefektus mellett másik két személy ellen is eljárás folyik.
A Duna rendkívül alacsony vízállása látványos nyomot hagyott Baján: a Sugovica medre szinte teljesen kiszáradt.
A Duna vízhozama a következő napokban enyhén csökken, és augusztus 10-ére eléri az 1350 köbmétert másodpercenként Báziásnál, ahol a folyam belép Romániába.
Folytatódik az idei pótérettségi, a nemzeti kisebbségekhez tartozó diákok kedden és szerdán vizsgáznak anyanyelvi szóbeli kommunikációs készségekből. A szóbeli vizsgák hétfőn kezdődtek a román nyelvű kommunikációs készségek felmérésével.
Közterekre, játszóterekre, parkokba helyezett ki ivókutakat a marosvásárhelyi városháza a kánikulára való tekintettel. Kedden Marosvásárhelyen narancssárga vészjelzés van érvényben, a 35 Celsius fokot is meghaladja a levegő hőmérséklete.
Az esti órákban, magasabb árakon importált elektromos energia közvetetten befolyásolni fogja az árakat az ősszel, de nem olyan mértékben, hogy jelentős áremelkedést okozzon – jelentette ki hétfőn Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Újabb 30 nappal meghosszabbította hétfőn a legfelsőbb bíróság Gigi Ștefan és Teodor Niță, a konstancai területi ügyészség két volt ügyészének előzetes letartóztatását.
A rendkívüli hőség miatt országos szinten fokozza az ellenőrzéseket a Munkaügyi Felügyelet, elsősorban azokban az ágazatokban, ahol a munkavállalók a szabadban dolgoznak, és fokozottan ki vannak téve a magas hőmérsékletnek.
Átalakul Sepsiszentgyörgy tömegközlekedése és parkolási rendszere: péntektől három új járatot indítanak. Ráadásul szinte minden buszvonal módosul, bővülnek a buszmegállók, és több ponton változnak a parkolási szabályok is.
szóljon hozzá!