
Fotó: Székelyhon
Kedves unitárius híveim, keresztyén testvéreim! Már egy éve semmihez sem hasonlítható az a helyzet, életkörülmény, ahogy napjainkat töltjük a világjárvány miatt. Egyre több a bizalmatlanság, a kételkedés, a félelem. Minden nap várjuk a jobb, a biztatóbb híreket. Ez azonban még várat magára – fogalmaz a híveknek szóló üzenetében Bálint Benczédi Ferenc, a Magyar Unitárius Egyház püspöke a húsvéti ünnepek alkalmából.
2021. március 30., 09:012021. március 30., 09:01
Sokunkban önkénytelenül is felmerül a kérdés, hogy vajon mindent megtettünk-e annak érdekében, hogy ezt a kórt, a fertőzést meggátoljuk, véget vessünk, felszabaduljunk a testet és lelket gúzsba kötő állapotból, vagy csak várjuk, hogy a megoldás kívülről jöjjön. Testvéreim,
Bár nagyon nehéz, de mégis be kell kapcsolódjunk a vírus elleni harcba. Azt reméltük, hogy ebben az évben szabadon ünnepelhetjük keresztyén világunkban a húsvét ünnepét. Templomainkban együtt imádkozhatunk, együtt énekelhetjük az ünnepi himnuszokat, áldott ünnepet kívánhatunk egymásnak bátor és biztató kézfogással: „békesség néktek!” Ahogy a nagypénteki esemény után a jeruzsálemi felső házban a rettegve ülő tanítványokat a hét első napjának reggelén így köszöntötte a názáreti Jézus. De ez most nem így van.
Most mi még inkább arra kell figyeljünk, hogy az előírásokat még jobban betartsuk és egymásra jobban tudjunk odafigyelni.
A bizalmatlanság nem segít, csak a félelmet növeli.
Tegyünk meg mindent, hogy ne az álhírek terjedjenek, bántsanak és bénítsanak meg, hanem a cselekvő élő hit, és a Jóisten is megsegít még jobban bennünket. Isten a teremtett világ gondviselő szerető atyja, és nem hagy bennünket magunkra.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.
Súlyos kutyabántalmazási ügyről tájékoztatta a nyilvánosságot közösségi oldalán Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület elnöke. Ez az eset mégis egyike a szerencsésebben végződőknek.
A nyolcadikosok 79 százaléka ért el legalább 5-ös átlagot az országos képességfelmérő vizsgákon – tájékoztatott kedden az oktatási minisztérium.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion kedden felszólította az államfőt, hogy ezen a héten bízzon meg valakit kormányalakítással, és bejelentette, hogy kezdeményezi Nicușor Dan felfüggesztését.
Újabb vörös jelzésű időjárási riasztást adtak ki kedden délután Maros és Hargita megye több településére. A heves viharok, a nagyméretű jégeső és a felhőszakadások veszélye miatt a hatóságok mindkét megyében RO-Alert riasztást is küldtek.
Nicușor Dan kedden kijelentette, hogy fennáll az előre hozott választások lehetősége, de szerinte ezt a forgatókönyvet el kellene kerülni, mert nem hozna jelentős változást a politikai erőviszonyokban, és fenntartaná a jelenlegi patthelyzetet.
Hatalmas erővel csapott le a szélvihar a Gyergyószárhegy határában álló kapolnára kedden délután. A vihar teljesen megrongálta a szabadtéri létesítményt.
Narancssárga jelzésű viharriasztás volt érvényben kedden délután Maros megyében, ahol az erős szél, a felhőszakadás több helyen is komoly fennakadásokat okozott.
Közönségének alig 9 százaléka középiskolás korú – ezért alapvető cél lesz a jövőben, hogy nyisson a fiatalok felé a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház.
Sepsiszentgyörgyön olyan meleg van, hogy locsolni kell az utcákat. A TEGA köztisztasági vállalat naponta száz köbméter vizet használ fel a megyeszékhely hűtésére.
1 hozzászólás