
Fotó: Pinti Attila
Incidensek nélkül zajlott az idei tusványosi diáktábor, legalábbis a Hargita megyei mentőszolgálatnak nem kellett sok fesztiválozót ellátni. A helyszínen 130 esetben nyújtottak segítséget, egyetlen egy személy került kórházba – tudtuk meg a mentőszolgálat ügyeletesétől.
2024. július 28., 17:512024. július 28., 17:51
Mint kiderült, az ittasság következményei miatt 10 személyt láttak el, különböző traumák (ütődés, horzsolás) miatt 30 esetben nyújtottak segítséget, de a statisztikába bekerült egy törés és négy ficam is.
Hét személynek a magas vérnyomással gyűlt meg a baja, ketten nőgyógyászati vérzések miatt kérték a mentősök segítségét, ugyanennyien pánikrohamot kaptak és egy ájulásos esetnél is közbe kellett lépnie az egészségügyi személyzetnek.
Egyetlen egy személyt kellett sürgősségi ellátásban részesíteni, mert valami ismeretlen folyadékot ivott, de az esetről további információkkal nem tudott szolgálni a Hargita megyei mentőszolgálat.
Locsolásból hazatartva az utcán adott hangot politikai nézeteinek egy sepsiszentgyörgyi fiatal, akit a Sepsi OSK vezetőségi tagjai bántalmazhattak.
Egy román-bolgár cégtársulás nyerte az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as sztráda második, Târgu Frumos és Lețcani közötti 28,6 kilométeres szakaszának megépítésére kiírt közbeszerzési eljárást – jelentette be a közúti beruházásokért felelős társaság.
Mihail Tîrnoveanu húsvétvasárnap Bölönben vonult fel, ahol a helyiek szerint uszító és történelemhamisító állítások hangzottak el. A történtek miatt megszólalt Kozma Albert unitárius lelkész is, aki közösség elleni támadásról beszélt.
Hivatalos látogatásra Magyarországra érkezett kedden délelőtt JD Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége, Usha Vance.
A tavalyi negyedik negyedévben 9454 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 0,4 százalékkal nagyobb mint 2025 harmadik negyedévében; a kiadások átlagösszege 8075 lej volt, ami a jövedelem 85,4 százalékát jelentette.
Első- és másodfokú riasztásokat adtak ki a meteorológusok kedden a rossz idő miatt: a magas hegyvidéken hóviharokra, az ország többi régiójában heves szélre kell számítani szerda estig.
Várja a találkozót „jó barátjával, Orbán Viktorral” JD Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke, aki erről a Budapestre indulás előtt nyilatkozott újságíróknak.
Kedd éjféltől 36 banival lett olcsóbb a gázolaj a kormány által múlt pénteken elfogadott jövedékiadó-csökkentés következtében. A standard gázolaj literenkénti ára – töltőállomástól függően – 9,93 és 10,38 lej között alakul Székelyföldön.
Romániának jelenleg nincsenek üzemanyag-ellátási problémái, az ebben az ágazatban tevékenykedő vállalatok pedig a nemzetközi piachoz igazodó árakon vásárolnak – jelentette ki hétfőn Nicușor Dan államfő.
Nemcsak a hagyományok megélését tartják fontosnak Csíkszentkirályon, hanem azt is, hogy továbbadják azokat, példát mutassanak az ifjúságnak.
szóljon hozzá!