
Legutóbb vasárnap este történt baleset az útkereszteződésben
Fotó: Székelyhon
Több baleset is történt az elmúlt két hétben a székelyudvarhelyi Wesselényi Miklós és Tamási Áron utcák kereszteződésében, ahol augusztus 23-án éppen egy autó ütötte ki a jelzőlámpát. Hamarosan új, videokamerás forgalomszabályozókat helyez üzembe ott a polgármesteri hivatal.
2019. szeptember 09., 21:302019. szeptember 09., 21:30
Két balesetről tud a rendőrség, amely az elmúlt két hétben a Wesselényi Miklós és Tamási Áron utcák kereszteződésében történt – tájékoztatott Gheorghe Filip, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. Mint mondta, szerencsére egyik esetben sem történt komolyabb személyi sérülés. Egyik balesetet egy Bihar megyei, míg a másikat egy Bákó megyei sofőr okozta, akik
Filip szerint a probléma az lehet, hogy általában a terelőutak – ez esetben a Wesselényi Miklós utca – egyben fő utak is szoktak lenni a legtöbb településen, a sofőrök pedig ezt megszokva vezették járműveiket Székelyudvarhelyen, figyelmen kívül hagyva a forgalmi táblák jelzéseit.
A szóvivő rámutatott, a székelyudvarhelyi városvezetés és a rendőrség már dolgozik azon, hogy egy modern, kamerákkal felszerelt fényjelzőkből álló forgalomirányítási rendszert helyezzen üzembe a helyszínen, ami vélhetően megoldást jelent majd a mostani helyzetre. Ennek megvalósulásáig
A polgármesteri hivatal munkatársaitól megtudtuk, hogy még a héten kicserélik azt a jelzőtáblát, amelyet két hete egy figyelmetlen sofőr ütött ki, üzemképtelenné téve a rendszert az említett útkereszteződésben.
Az is kiderült, hogy már lejárt a közbeszerzési eljárás, így kiválasztották azt a céget, amely az új rendszert üzembe helyezi. A nyertes vállalat jelenleg a berendezések beszerzésével foglalkozik, és hamarosan elkezdődik a munka látványos része is, amely a Tamási Áron és Wesselényi Miklós utcák kereszteződése, valamint a Vásártér és a Nicolae Bălcescu utca kereszteződése közötti részt érinti. Itt egyébként úgynevezett
Az új rendszer lényege, hogy kamerákkal felszerelt jelzőlámpák lesznek, amelyek hosszabb ideig jeleznek majd zöldet azokon az útszakaszokon, ahol erre szükség van.
A román-francia kapcsolatok nem szokványos kétoldalú kapcsolatok; hosszú közös történelmünk és nagyon stabil jövőnk van – jelentette ki Nicușor Dan az Emmanuel Macron francia elnökkel tartott találkozója utáni párizsi sajtótájékoztatóján.
Megvan az Analóg november kihívás székelyföldi nyertes iskolája is, amely egy tízezer lej értékű pihenő- és olvasósarkot nyert, ahol a diákokat babzsákok, könyvek és társasjátékok várják majd.
Emmanuel Macron kedden fogadta az Élysée-palotában a Franciaországban munkalátogatáson tartózkodó Nicușor Dant.
A korrupcióellenes ügyészség (DNA) kedden bíróság elé állította az országos adóhatóság (ANAF) bukaresti igazgatóságának csalásellenes felügyelőjét, akit októberben tetten értek, amint 3000 lej csúszópénzt fogadott el egy cégvezetőtől.
Mindkét irányban lezárták a forgalmat kedden a 7-es országúton Călimănești nagyszebeni kijáratánál egy LPG-t szállító tartálykocsinál észlelt gázszivárgás miatt. A környék lakóit Ro-Alert üzenetben figyelmeztették a robbanásveszélyre.
Kilencen jelentkeztek a marosvásárhelyi városháza által kiírt pályázatra, amelynek témája Sütő András szobrának elkészítése. A szobor román párjának, a Constantin Romanu Vivut ábrázoló alkotás elkészítésére hárman jelentkeztek.
Marosvásárhely, Kecskeméttel közösen, bejutott a Magyarország Ifjúsági Fővárosa 2026 címért folyó verseny döntőjébe, amit szerdán szerveznek meg. A Maros megyei település mellett szavazni lehet három Hargita megyeire is.
A bukaresti első kerületi bíróság kedden elutasította Călin Georgescu ügyvédeinek összes kérelmét és jogi kifogását, és elrendelte annak a büntetőpernek az alapfokú tárgyalását, amelyben a volt elnökjelöltet legionárius propagandával vádolják.
A PSD-s törvényhozók nem fogják megszavazni a Bolojan-kabinet elleni bizalmatlansági indítványt – biztosított kedden a párt elnöke.
A romániai háztartások 89,1 százaléka rendelkezik jelenleg internet-hozzáféréssel; ez 0,5 százalékponttal több a 2024-ben jegyzett aránynál – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett adataiból.
szóljon hozzá!