
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Megpróbált elmenekülni autójával a rendőrök elől egy Suceava megyei férfi kedden Maroshévíz közelében, az üldözés azonban balesettel végződött. A sofőr kórházba került, a kocsiból pedig közel 250 ezer szál zárjegy nélküli cigaretta került elő.
2024. március 20., 16:192024. március 20., 16:19
2024. március 20., 16:212024. március 20., 16:21
A borszéki kapitányság közrendészeti osztályának rendőrei kedden, kevéssel éjfél előtt a 15-ös országúton megállásra intettek egy Gyergyóholló felől Maroshévíz irányába haladó autót, a vezető azonban folytatta útját. A rendőrök a nyomába eredtek, és
A 43 éves Suceava megyei autóvezetőt sérülései miatt kórházba szállították. A gépkocsi átvizsgálásakor a rendőrök 247 555 szál, valószínűsíthetően forgalmazásra szánt, de zárjegy nélküli cigarettára bukkantak – 1018 lej és 300 euró mellett. A további vizsgálatok során az is kiderült, hogy az autó hamis rendszámokkal közlekedett. A nyomozás ügyészi irányítással folytatódik, a férfi ellen hamis rendszámú autó vezetése, csempészet, zárjegy nélküli adóköteles termékek birtoklása, illetve gondatlanságból elkövetett testi sértés gyanújával indítottak eljárást – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Lakóház tetejére dőlt egy fa hétfőn a Vasláb községhez tartozó Marosfőn, tűzoltók a helyszínre siettek, hogy eltakarítsák – közli a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
Marian Neacșu volt kormányfőhelyettes hétfőn kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) közösen bizalmatlansági indítványt terjeszt be az Ilie Bolojan vezette kormány ellen.
A hétvége folyamán számos Petrom-töltőállomás maradt gázolaj és benzin nélkül. Sok helyen hétfőn sem tudták pótolni a hiányzó üzemanyagot: Baróton például napok óta nem tudnak tankolni a gépjárművezetők.
Közel harminc házat érintett egy vasárnap reggel a Vrancea megyei Soveja községhez tartozó Rucăreni településen kitört tűzvész; az épületek mintegy fele porig égett, összesen több mint 300 embert evakuáltak.
Fagypont alá csökkent a hőmérséklet több székelyföldi településen, Csíkszeredában és környékén mínusz 6 fok alatti értékeket mértek hétfő hajnalban.
Elbocsátásoktól tartva a 10 százalékos költségcsökkentést előíró kormányrendelet módosítását kéri a Sanitas. Egyelőre nincs szó elbocsátásokról, de a szakszervezet Hargita megyei vezetője szerint ennek a lehetőségét is szeretnék megszüntetni.
Hétfőn egy washingtoni szövetségi bíróság előtt vád alá helyezik Cole Allent, aki szombaton a Donald Trump amerikai elnök részvételével tartott gálavacsora helyszínén tüzet nyitott.
Magyar Péter szerdán Brüsszelbe utazik és informális egyeztetést folytat az Európai Bizottság elnökével az uniós források hazahozataláról. Ezt a Tisza Párt elnöke vasárnap közölte Facebook-oldalán.
„Tolvajok azok, akik kizsákmányolják a föld forrásait, véres háborúkat vívnak, vagy a rosszat táplálják bármilyen formában, és nem tesznek mást mint elrabolják mindannyiunktól a béke és nyugalom jövőjét.”
Motorok és motorosok százait áldották meg vasárnap délután a Tolvajos-tetőn.
1 hozzászólás