
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Fenyédnél három autó ütközött, a Gyilkostónál pedig egy autó sodródott le az úttestről szerda reggel. A két közúti balesetben összesen hat személy sérült meg – adja hírül a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
2023. március 29., 09:522023. március 29., 09:52
2023. március 29., 10:462023. március 29., 10:46
Három autó ütközött össze Fenyédnél szerda reggel, a balesetben öten könnyebben megsérültek. A helyszínre vezényelt rohammentő-egység két nőt, míg a többi sérültet a Hargita megyei mentőszolgálat egységei szállították a székelyudvarhelyi kórház sürgősségi betegellátó-osztályára.
A rendőrségi tájékoztatás szerint szerdán 5 óra 50 perckor értesítették a hatóságiakat a Fenyédnél történt balesetről. A vizsgálatok alapján egy 41 éves zetelaki nő a 138-as megyei úton haladt egy kisbusszal Fenyéd irányába – az útviszonykonak nem megfelelő sebességgel – és összeütközött egy 44 éves szentegyházi férfi által vezetett gépjárművel. Az esetben hat nő, köztük az kisbusz sofőrje is megsérült, őket kórházba szállították orvosi ellátásra. Egyik sofőr sem volt alkohol befolyása alatt a balesetet megelőzően.
A második baleset Gyilkostó környékén történt: egy személygépjármű lesodródott az úttestről. A hivatásos tűzoltósághoz tartozó rohammentő-egységnek egy 70 éves személyt kellett ellátnia a helyszínen, akit ezt követően a gyergyószentmiklósi kórházba szállítottak.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztályának tájékoztatása szerint 6 óra körül egy 71 éves Neamț megyei férfi a 12C jelzésű országúton haladt Békás irányából Gyergyószentmiklós felé, amikor elvesztette uralmát a járműve felett és a menetiránya szerinti jobb oldalon kőfalnak ütközött. Egy 70 éves, szintén Neamț megyei férfi sérüléseket szenvedett, később kórházba szállították. A sofőr nem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően.
Botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira, akik egy beteget próbáltak ellátni Récekeresztúron. A mentőautó sofőrje súlyosan megsérült – közölte vasárnap a Facebook-oldalán az egészségügyi minisztérium.
Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
Nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje a csernavodai atomerőműnél, ami biztosítja a létesítmény további működését – közölte vasárnap a Facebook-oldalán Radu Miruță.
Mehringer, Co Lee és a Blahalouisiana Sziget fesztiválos koncertjét is láthatják majd a közmédia nézői az M1-en – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
Egy várakozó metrószerelvénybe is betévedt az a sérült vaddisznó, amely a mozgólépcsőn jutott le szombaton a Kossuth Lajos téri metróállomás peronjára, de egyik utas sem sérült meg – közölte a BKV Zrt. az MTI-vel.
A pénteki árcsökkenést követően szombaton is olcsóbb lett néhány banival a gázolaj a romániai töltőállomásokon, míg benzint szinten mindenhol az előző napi áron lehet tankolni.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.
szóljon hozzá!