
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Ittasan okozott közúti balesetet egy férfi Székelyvarságnál szombat este, az ütközés következtében két fiatalt kórházba szállítottak – és nem ez volt az egyetlen baleset aznap Hargita megyében.
2023. szeptember 11., 17:042023. szeptember 11., 17:04
Egy 46 éves helyi férfi miközben motorkerékpárral közlekedett Csíkdánfalván, az E578-as európai útról egy szántóföld felé haladva szombaton 16 óra 45 perckor, elvesztette uralmát a jármű fölött és egy 27 éves férfi vezette utánfutós traktor kerekének ütközött, majd lesodródott az úttestről. A 46 éves férfit sérülései miatt kórházba szállították. Állapota nem tette lehetővé az alkoholszondás vizsgálatot. A traktor vezetője nem volt alkohol befolyása alatt. Az ellenőrzés során kiderült, hogy az utánfutó nem volt bejegyezve. A rendőrség eljárást indított.
Szombaton késő délután egy 61 éves Suceava megyei férfit szállítottak kórházba, miután a 15-ös jelzésű országúton haladva Gyergyóhollónál elvesztette uralmát a járműve fölött, majd egy lakóház udvarán felborult. Az eset körülményeit vizsgálják – derül ki a hatósági közleményből.
Egy alkohol befolyása alatt álló, 45 éves szentegyházi sofőrt is elkaptak a közlekedésrendészek még aznap az esti órákban, az illetőt a 136-os megyei úton, Atyhában intették megállásra. A sofőr leheletében 0,56 mg/liter légalkoholszintet mért az alkoholszonda.
Később, 20 óra 50 perc körül egy ittas biciklis szenvedett balesetet Csíkszenttamáson: a 42 éves helyi férfi a 125-ös megyei úton kerékpározott, amikor elvesztette egyensúlyát és az úttestre zuhant. Sérülései miatt kórházba szállították. Emellett a rendőrségi közleményből az is kiderül, hogy a férfi ittas volt, 1,35 mg/liter alkoholszintet mértek a leheletében.
Nem sokkal 22 óra előtt egy 35 éves székelyvarsági férfi, miközben lakóhelyén autózott, elvesztette uralmát a járműve fölött, áttért a menetirányával ellentétes sávba és összeütközött egy 18 éves zetelaki fiatal által vezetett személygépkocsival. Utóbbi sofőr, illetve 19 éves utasa megsérült a baleset következtében, őket kórházba szállították. Mint kiderült, a 35 éves férfi ittas volt: leheletében 1,03 mg/liter légalkoholszintet mutatott a mérőműszer, a másik sofőr nem fogyasztott alkoholt az esetet megelőzően. Az ügyben ittas vezetés és gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult eljárás – közli a Hargita Megyei Rendőr-felügyelőség sajtóosztálya.
A rendkívüli hőség miatt országos szinten fokozza az ellenőrzéseket a Munkaügyi Felügyelet, elsősorban azokban az ágazatokban, ahol a munkavállalók a szabadban dolgoznak, és fokozottan ki vannak téve a magas hőmérsékletnek.
Átalakul Sepsiszentgyörgy tömegközlekedése és parkolási rendszere: péntektől három új járatot indítanak. Ráadásul szinte minden buszvonal módosul, bővülnek a buszmegállók, és több ponton változnak a parkolási szabályok is.
A rendkívüli szárazság és a Duna rekordalacsony vízállása miatt kialakult energiaválság következtében több nagy energiaigényű romániai vállalat – köztük az ország két autógyára – ideiglenesen leállította termelését.
Nincs olyan forgatókönyv, amely szerint a lakosság áram nélkül maradna, a háztartási fogyasztás fedezéséhez szükséges hazai termelés stabil – jelentette ki hétfőn Cristian Bușoi energiaügyi államtitkár.
Csütörtök-péntekig tovább melegszik az idő Románia legtöbb régiójában, ahol kánikulára és fokozott hőterhelésre kell számítani, utána azonban fokozatos lehűlés kezdődik, és nő a záporok, zivatarok valószínűsége.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt hétfőn 12 óra 34 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A meteorológiai szolgálat hétfői előrejelzése szerint péntek reggelig az egész országban kánikula és rendkívül magas hőmérsékletek várhatók.
Száznyolcvan kilogramm robbanóanyaggal mozdítottak el egy sziklát a Duna Bala-ágának közelében, hogy vizet tereljenek a csernavodai atomerőművet tápláló Öreg-Duna medrébe – jelentette be hétfőn Radu Miruță.
Vádat emelt a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) Ráduly István háromszéki prefektus ellen, miután több mint két és fél évig nyomozott a prefektúra villanyhálózatának felújítása, az épületen végzett munkálatok és egyes föld-visszaszolgáltatási ügyek miatt.
Harmadfokú hőségriasztás van érvényben szerdáig Szatmár, Bihar, Arad és Temes megyében. Térségünkben Maros megyében narancs jelzésű hőségriasztás van érvényben.
szóljon hozzá!