
Fotó: Pál Árpád
Két súlyos baleset is történt a 26. Hargita Gyöngye Rali ötödik gyorsasági szakaszán, előbb Dan Gîrtofan borult fel látványosan a Skoda Fabia R5-s autójával, majd Norbert Maior csúszott le az útról a Peugeot 106-ával.
2018. július 14., 11:232018. július 14., 11:23
2018. július 14., 11:312018. július 14., 11:31
A szentpáli gyorsasági szakasz egyik S kanyarjába érkezett nagy sebességgel Dan Gîrtofan, levágta az utat, emiatt elveszítette az uralmát a Skoda Fabia R5 felett, és felborult, az autó a levegőben többször is megfordult. A pilóta, és navigátora, Tudor Marza nem szenvedett súlyos sérülést.
• Videó: Pál Szabolcs
Nem sokkal később ugyanabban a dupla kanyarban újabb baleset történt, Norbert Maior is lecsúszott az útról, és összetörte autójának elejét. Navigátora, egyben testvére, Francesca Maior megsérült, a mentősök segítségére is szükség volt, hogy ki tudják szedni a járműből.
Mindkettőjüket kórházba kellett szállítani.
A baleseteket követően több mint egy órára megállították a versenyt.
Fotó: Pál Árpád
A lej–euró árfolyam a következő időszakban mindkét irányba elmozdulhat, és a feszültség mindaddig fennmaradhat, amíg a piacok nem kapnak egyértelmű válaszokat Románia politikai és pénzügyi stabilitásával kapcsolatban – jelentette ki a BNR szóvivője.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakcióvezetője, Gabriel Andronache szerint Ilie Bolojan ismét miniszterelnöknek jelölhető, mert ezt nem tiltja az alkotmánybíróság.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szerdán közölte, hogy 2023 és 2026 között összesen 15 hantavírus-fertőzéses esetet jegyeztek Romániában, ezek közül egyet idén.
Marosvásárhelyen, Szovátán és Székelyudvarhelyen új beruházásként épülhetnek fiataloknak szánt lakások, illetve előrelépés várható a sepsiszentgyörgyi, csíkszeredai, kézdivásárhelyi, kovásznai és malomfalvi ifjúsági lakások terén is – közölte az RMDSZ.
A Bolojan-kormány bukása a fokozódó gazdasági bizonytalanság miatt máris érezteti hatását a román energiapiacon – figyelmeztetett csütörtökön közzétett elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Megszűnik a TV2 Tények című hírműsora – erősítette meg a csatorna elnök-vezérigazgatója a 444-nek. Vaszily Miklós a portálon csütörtökön megjelent cikkben a csatorna struktúrájának átszervezéséről is beszélt – szemlézte az anyagot az MTI.
Az összes párt az embereinek elhelyezésére használta az állami vállalatok vezetői tisztségeit, ezen azonban a következő években változtatni kell – jelentette ki szerdán este Ilie Bolojan.
Az idénymunkák újraindulásával enyhén csökkent a munkanélküliség Hargita megyében. A sokévi átlagnál kisebb viszont az állásajánlatok száma is.
Székelyföld-szerte nyárias meleg volt tegnap délután, Csíkszeredában is 25,2 Celsius-fokig melegedett fel napközben a levegő hőmérséklete.
szóljon hozzá!