
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Udvarhelyszéken sérüléssel járó baleset történt, Gyergyószéken pedig ittas vezetésen kaptak egy sofőrt a keddi nap folyamán.
2024. október 23., 13:122024. október 23., 13:12
2024. október 23., 13:172024. október 23., 13:17
Árokba borult autójával egy 18 éves lány Farkaslaka közelében kedden délután. A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a fiatal sofőr a 13A jelzésű országúton közlekedett, nem az útviszonyoknak megfelelő sebességgel, és egy kanyarban elvesztette uralmát a jármű felett.
A baleset következtében egy 18 éves női utas sérüléseket szenvedett, őt orvosi ellátásra kórházba szállították. A sofőr a helyszínen orvosi ellátásban részesült, és alkoholszondával tesztelték, melyből kiderült, hogy nem állt alkohol befolyása alatt a történtek idején. Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt eljárás indult.
Ugyancsak kedden, néhány órával később a gyergyószentmiklósi rendőrség munkatársai ellenőrzés céljából megállítottak egy személygépkocsit.
A férfit kórházba kísérték vérvételre és ittas vezetés miatt indítottak eljárást ellene.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, a párt szombaton Budapesten megtartott 32. tisztújító kongresszusán. A küldöttek titkos szavazáson 737 érvényes voksból 729-cel erősítették meg tisztségében az egyetlen jelöltként induló pártelnököt.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
Ismét 9 lej alá csökkent a standard benzin literenkénti ára a romániai töltőállomásokon, miután az elmúlt napokban mindegyik kúthálózat jelentősen mérsékelte árait. Gázolajat továbbra is 9 lej fölötti áron tankolhatunk.
Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat Politikai Bizottságának pénteki ülése után.
szóljon hozzá!