
Fotó: Udvarhelyszéki Közlekedési Infó/Facebook
Közúti baleset történt a Máréfalva és Homoródfürdő között található Cekend-tető közelében, ketten megsérültek, az útszakaszon torlódás alakult ki.
2021. október 15., 15:462021. október 15., 15:46
2021. október 15., 15:472021. október 15., 15:47
A helyszínre több mentőegység is kiszállt. Amint a Hargita Megyei Mentőszolgálatnál érdeklődve megtudtuk, a 13A jelzésű országúton történt balesetnek két sérültje van, egyiküket rohammentő-szolgálat (SMURD) szállította kórházba, hátfájásra panaszkodott. A másikukat, egy 51 éves férfit mellkasi traumával és felkarzúzódással szállították a Székelyudvarhelyi Városi Kórház sürgősségi osztályára a mentősök.
Az Udvarhelyszéki Közlekedési Infó Facebook-csoportban közzétett helyszíni fotók alapján a baleset során két autó ütközött össze, a mentés és helyszínelés ideje alatt az érintett útszakaszon jelentős torlódás alakult ki.
Megtalálták élve szerdán kora délután azt az ötéves kisfiút, aki hétfő délután tűnt el a Szeben megyei Oltalsósebes településről. A kiskorú eltűnését a fiú apja jelentette a rendőrségnek.
Februárhoz képest márciusban 381 lejjel (6,9 százalékkal) 5938 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9902 lej volt, 630 lejjel (6,8 százalékkal) nagyobb, mint az előző hónapban.
Egy 22 éves fiatalember és egy 20 éves lány meghalt, további két fiatal pedig megsérült egy balesetben, amely szerdára virradóra történt Vrancea megyében.
Az Országos Diszkriminációellenes Tanács nem képes ellátni a feladatát, így bárki következmények nélkül támadhatja a magyarságot is, hiszen nem kell büntetéstől tartania – állítja a Székely Figyelő Alapítvány vezetője, Árus Zsolt.
A képviselőházban szerdán elfogadott törvénytervezet szerint nőnek a társadalmi együttélés szabályainak, valamint a közrendnek és a köznyugalomnak a megsértése esetén kiszabható bírságok.
Volodimir Zelenszkijt szerdán fogadta a Cotroceni-palotában Nicușor Dan román államfő és Karol Nawrocki lengyel elnök.
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a „leköszönő nemzeti kormány” pedig elkészítette a leltárt – mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
A román gazdaság jelenleg recesszióban van a fogyasztás visszaesése és a piaci tevékenység lassulása miatt, de egy súlyosabb válság jelei nem mutatkoznak – jelentette ki szerdán az Agerpresnek Adrian Negrescu gazdasági elemző.
Kelemen Hunor szerint a 10 százalékot megahaladó éves infláció elsősorban a közel-keleti háború következménye, nem a kormány intézkedései idézték elő.
A villamos energia (+54,18 százalék), a lakbér (+43,78), a gázolaj (+32,68), a benzin (+22,42) és a kávé (+21,76) drágult meg a leginkább idén áprilisban a tavalyi negyedik hónaphoz képest – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet.
szóljon hozzá!