
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Három jármű – két kisteherautó és egy cseppfolyósított gázzal megtöltött tartálykocsi – érintett a szerda délután a Bucsin-tetőn történt balesetben. A fogalom a mentés idejére teljesen leállt.
2023. december 13., 14:082023. december 13., 14:08
2023. december 13., 20:002023. december 13., 20:00
Két jármű összeütközött, azonban egy harmadik is érintett a 13B jelzésű országúton történt közúti balesetben, amely a Bucsin-tetőn történt szerda délután. A baleset helyszínére kiszállt a rendőrség, valamint a gyergyószentmiklósi hivatásos tűzoltóság egy oltásra alkalmas esetkocsival, egy műszaki mentővel, valamint egy elsősegélynyújtó egységgel.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Egy 40 év körüli személy a roncsok közé szorult – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság. Mint írják, a férfit sikerült kiszabadítani, őt a gyergyószentmiklósi kórházba szállították orvosi ellátásra.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A rendőrség értesítése szerint az autós forgalom jelenleg nem halad az érintett szakaszon. Később a sofőrök jelzése szerint elindulhatott a forgalom.
A baleset 12 óra 30 perc körül történt: egy 46 éves tekerőpataki férfi miközben kisteherautójával Parajd felől Gyergyóalfalu irányába haladt, elvesztette uralmát a járműve fölött, áttért a menetirányával ellentétes sávba, ahol összeütközött egy 39 éves, Bihar megyei sofőr vezette tartálykocsival. Egy harmadik, a tekerőpataki gépkocsivezető mögött közlekedő, 29 éves gyergyószentmiklósi férfi vezette jármű is megrongálódott. A 46 éves férfit kórházba kellett szállítani. Egyik autóvezető sem volt alkohol befolyása alatt. A Bucsin-tetőnél mintegy másfél órát tartott a teljes útzár – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Zárolták Ráduly István vagyonát – közleményben ismertette a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) a háromszéki prefektus elleni vádakat. Az ügyben a prefektus mellett másik két személy ellen is eljárás folyik.
A Duna rendkívül alacsony vízállása látványos nyomot hagyott Baján: a Sugovica medre szinte teljesen kiszáradt.
A Duna vízhozama a következő napokban enyhén csökken, és augusztus 10-ére eléri az 1350 köbmétert másodpercenként Báziásnál, ahol a folyam belép Romániába.
Folytatódik az idei pótérettségi, a nemzeti kisebbségekhez tartozó diákok kedden és szerdán vizsgáznak anyanyelvi szóbeli kommunikációs készségekből. A szóbeli vizsgák hétfőn kezdődtek a román nyelvű kommunikációs készségek felmérésével.
Közterekre, játszóterekre, parkokba helyezett ki ivókutakat a marosvásárhelyi városháza a kánikulára való tekintettel. Kedden Marosvásárhelyen narancssárga vészjelzés van érvényben, a 35 Celsius fokot is meghaladja a levegő hőmérséklete.
Az esti órákban, magasabb árakon importált elektromos energia közvetetten befolyásolni fogja az árakat az ősszel, de nem olyan mértékben, hogy jelentős áremelkedést okozzon – jelentette ki hétfőn Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Újabb 30 nappal meghosszabbította hétfőn a legfelsőbb bíróság Gigi Ștefan és Teodor Niță, a konstancai területi ügyészség két volt ügyészének előzetes letartóztatását.
A rendkívüli hőség miatt országos szinten fokozza az ellenőrzéseket a Munkaügyi Felügyelet, elsősorban azokban az ágazatokban, ahol a munkavállalók a szabadban dolgoznak, és fokozottan ki vannak téve a magas hőmérsékletnek.
Átalakul Sepsiszentgyörgy tömegközlekedése és parkolási rendszere: péntektől három új járatot indítanak. Ráadásul szinte minden buszvonal módosul, bővülnek a buszmegállók, és több ponton változnak a parkolási szabályok is.
A rendkívüli szárazság és a Duna rekordalacsony vízállása miatt kialakult energiaválság következtében több nagy energiaigényű romániai vállalat – köztük az ország két autógyára – ideiglenesen leállította termelését.
szóljon hozzá!