
Fotó: Udvarhelyszéki Közlekedési Info/Facebook
Közúti baleset történt vasárnap késő délután Felsősófalvánál, emiatt nehézkesen halad a forgalom Székelyudvarhely irányába – osztották meg többen is az Udvarhelyszéki Közlekedési Info Facebook-csoportban. Mint kiderült, egy kislányt gázoltak el, aki életét vesztette a baleset következtében.
2022. január 02., 18:542022. január 02., 18:54
2022. január 02., 20:232022. január 02., 20:23
A helyszínen levő kollégánk beszámolója szerint Felsősófalvától Korondig ért az autósor, a baleset helyszínén pedig nagy hatósági jelenlétet tapasztaltak: a rendőrség és a csendőrség egységei is kivonultak a helyszínre. Időközben elkezdték engedni az autókat, így váltva, mindkét sávon elindulhatott a forgalom.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivőjének tájékoztatása szerint egy 45 éves székelykeresztúri férfi Felsősófalván a 13A jelzésű országúton haladt Parajd irányából Székelyudvarhely felé vasárnap délután, öt óra előtt, amikor elgázolt egy 6 éves helybéli kislányt, aki az úttesten próbált átkelni. A baleset következtében a kislány életét vesztette. A helyszíni vizsgálatok során kiderült, hogy a sofőr nem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően. A balesetet követően az áldozat rokonai nagy számban gyűltek össze a helyszínen, és agresszíven nyilvánultak meg, ezért a hatóságiak különleges egységeket is küldtek a helyszínre, hogy megakadályozzák, hogy erőszakba forduljanak a történések. Az ügyben gondatlanságból elkövetett emberölés miatt folytatódik a nyomozás.
Nem fizetik többé a betegszabadság első napját Romániában, az erről szóló sürgősségi kormányrendelet február elsején lépett hatályba.
A Richter-skála szerint 3,7-es erősségű földrengés történt vasárnap 16 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Cătălin Predoiu belügyminiszter vasárnap kijelentette, hogy elvben nem támogatja a tilalmakat, így a kiskorúak online tartalmakhoz való hozzáférésének megtiltását sem.
Rendkívül hideg időjárásra, kemény fagyra, ónos esőre és hófúvásra figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat az ország teljes területére. Hargita és Kovászna megyében is erősen lehűl az idő.
A fejlesztési minisztérium létrehozta az országos helyreállítási terv (PNRR) keretében tervezett 4500 új bölcsődei hely csaknem háromnegyedét – jelentette be Cseke Attila miniszter, aki szombaton Lugosban avatott fel egy új bölcsődét.
Raed Arafat belügyi államtitkár úgy véli, hogy a közösségi média hálózatok nagy kockázatot jelentenek a gyermekek és serdülők számára, és szerinte ideje, hogy a törvényhozók korlátozzák a 15–16 év alattiak hozzáférését ezekhez az online platformokhoz.
Elődjéhez, Ferenc pápához hasonlóan XIV. Leó is úgy döntött, hogy nem költözik be a vatikáni paloták pápai lakosztályába, hanem egyszerűbb, személyre szabott otthont alakít ki magának.
Nicușor Dan államelnök tavaly egyebek mellett festményeket, fényképeket, albumokat, könyveket, porcelán tárgyakat, metszeteket, emblémákat, emlékérmeket, sőt egy nyakkendőt is kapott ajándékba a 2025-ös évi protokoll-eseményeken.
Több százan demonstráltak Csíkszeredában szombat délben az adókedvezmények eltörlése miatt, a kormány lemondását is követelve. A tüntetésen a kezdeményezők mellett Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere is felszólalt. Fotókon mutatjuk az eseményt.
A Richter-skála szerint 3,2-es erősségű földrengés történt pénteken 19 óra 31 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).