
Fotó: Csíki közlekedés és infók/Facebook
A csíkszeredai Brassói úton történt balesethez riasztották kedden délután a hatóságokat és mentőegységeket.
2023. szeptember 12., 17:482023. szeptember 12., 17:48
2023. szeptember 12., 18:412023. szeptember 12., 18:41
Két gépkocsi ütközött kedden 14 óra 45 perckor a Brassói úton. A tűzoltók egy esetkocsival és egy elsősegélynyújtó-egységgel szálltak ki a helyszínre.
A balesetben egy személy enyhébb sérülést szenvedett, egy másik pedig pánikrohamot kapott – tájékoztatta lapunkat a Hargita megyei tűzoltóság munkatársa.
A vizsgálatok szerint egy 36 éves gyimesfelsőloki járművezető, miközben Csíkszeredában közlekedett, irányváltoztatás közben nem adott elsőbbséget egy 37 éves, Kolozs megyei sofőr által vezetett autónak, emiatt frontálisan összeütköztek. A gyimesfelsőloki sofőr 25 éves utasa, valamint a Kolozs megyei sofőr megsérültek, őket kórházba szállították egészségügyi ellátásra. Az ütközés következtében mindkét jármű megrongálódott.
A balesetet megelőzően egyik sofőr sem állt alkohol befolyása alatt. Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult eljárás – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
A két kézdiszéki világjáró, Fekete István és Zsigmond Lóránt, valamint szászrégeni utazótársaik elérték a Kaukázust. Ma a Gudauri-kilátó környékén éjszakáznak, holnap a grúz-orosz határon, illetve Csecsenföldön kellene minél gyorsabban átvágniuk.
A ghișeul.ro online ügyintéző platform vizuális arculatát másolják és a közlekedési minisztérium nevében hamis SMS-eket küldenek csalók – figyelmeztetett kedden az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Közel három évig tartó közösségi összefogás és több tízezer támogató szavazat után sem került be a LEGO hivatalos kínálatába a székelykaput megidéző építőszett. Az alkotó nem csüggedt, a teljes tervdokumentációt ingyenesen elérhetővé tette.
Nemcsak a diáknak kell vizsgáznia – olykor értelmetlennek tűnő módon –, hanem a pedagógusoknak is bizonyítaniuk kell. Kedden országszerte megtartották a véglegesítő vizsgát, amelynek sikeres teljesítése nélkül a pedagógus nem maradhat a rendszerben.
Szerdán nulla órától olyan legendás hangjátékokkal tér vissza a Kossuth Rádió, melyeket az elmúlt 16 évben nem hallhattak: ismét lesz déli harangszó és éjfélkor Himnusz – tájékoztatta az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-t.
Nicușor Dan államfő szerint várható volt, hogy nézetkülönbségek lesznek a pártok között a téma kapcsán, mivel a közalkalmazotti bértörvény rendkívül összetett jogszabály.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy egyelőre nem nevez meg miniszterelnök-jelöltet, mert jelenleg nincs olyan politikus, aki mögött parlamenti többség állna.
Több mint két évtizedes mélypontra csökkent a vízhozam a Duna romániai szakaszán, a belépésnél (Báziásnál) mért másodpercenkénti 1800 köbméteres érték alig több mint egy harmada a júliusi átlagnak.
Két, 1940-ben és 1941-ben elhelyezett időkapszula került elő a csíksomlyói kegytemplom jobb oldali tornyának gömbjéből – adja hírül a Ferences sajtószolgálat.
szóljon hozzá!