
Fotó: Gyergyószék közlekedés Infó
Könnyebb sérülésekkel szállítottak kórházba egy személyt, miután közúti baleset történt Csíkszentdomokoson hétfőn délelőtt.
2023. szeptember 18., 11:422023. szeptember 18., 11:42
2023. szeptember 18., 14:192023. szeptember 18., 14:19
A balesetben egy kisbusz 50 éves utasához szállt ki egy mentőegység, ő kisebb horzsolásokat szenvedett, végül visszautasította a kórházba szállítást, azonban az 53 éves sofőrt könnyebb vállsérüléssel és combcsontfájdalommal kórházba vitték – tájékoztatott a mentőszolgálat munkatársa.
A hatósági közlemény szerint egy 48 éves, gyergyóalfalvi férfi haszongépjárművel az 578-as európai úton haladt Csíkszereda irányából Csíkszentdomokos felé reggel 9 óra körül, amikor irányváltoztatási manővert hajtott végre, és összeütközött egy gépkocsival, amely éppen a furgont előzte. Az ütközés következtében utóbbi jármű az úttest melletti árokba borult, az 54 éves, Brassó megyei sofőr és egy utas sérüléseket szenvedtek. Az utast a helyszínen látták el, míg az autóvezetőt kórházba szállították. Mindkét sofőrt a helyszínen alkoholszondával ellenőrizték: egyikük sem fogyasztott alkoholt az esetet megelőzően. Az ügy körülményeit vizsgálják – tájékoztatott a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
Napsütésben, borús időben, hidegben, a járványhelyzet miatt otthon ülve, maszkban, majd újból tömegesen – rövid videóban foglaltuk össze a húsvétvasárnapi csíkszeredai ételszenteléseket.
Autóknak, közlekedési táblának ütköztek és sáncban is kikötöttek autójukkal ittas sofőrök pénteken és szombat hajnalban Hargita megyében.
A Diakónia Alapítvány szervezésében április 18-án 16 órai kezdettel jótékonysági rendezvényt tartanak a zabolai Mikes kastélyban. A bevételt a KinderEd programba járó szegény gyermekek délutáni oktatására és napi meleg ebédjére fordítják.
Szabálysértésnek minősül a nem töltés alatt álló járművek parkolása az elektromos autók töltőpontjain – írja elő a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) közúti közlekedési törvényt módosító tervezete.
Ezen a hétvégén naponta több mint 5000 tűzoltó teljesít szolgálatot, akik csaknem 4000 járművel és más technikai eszközzel állnak készenlétben sürgősségi orvosi segítségnyújtásra és tűzoltásra.
Gondoskodnak a gólyákról Csomakőrösön: miután a tavaly egy gólyafészek kigyúlt a faluban, három fészektartó fémvázat is felszereltetett a kovásznai polgármesteri hivatal.
Az S&P Global Ratings megerősítette Románia hosszú és rövid lejáratú államadósság-besorolását a BBB mínusz/A-3 szinten, a kilátást pedig továbbra is negatívnak minősítette – derül ki a hitelminősítő közleményéből.
Dacian Cioloș április 6-ától, hétfőtől elnöki tanácsadó lesz. A Nicușor Dan államfő által aláírt rendelet pénteken jelent meg a Hivatalos Közlönyben.
Az oktatási minisztérium pénteken bejelentette, hogy április 9-re halasztotta a próbaérettségi eredményeinek közzétételét, mert az eredetileg kijelölt határidőhöz képest túl sok dolgozat várt még javításra.
A pénzügyminisztérium jelenleg ügyvédek bevonásával mérlegeli, hogy milyen lépéseket tehet a Pfizer-ügyben, és vizsgálja egy sikeres fellebbezés feltételeit, miközben tárgyalást is kezdeményez a gyógyszervállalattal.
szóljon hozzá!