
Fotó: Csíki közlekedési infó Facebook-csoport
Egy személyt kórházba szállítottak, miután két autó összeütközött Csíkdelne közelében pénteken nem sokkal este hét óra után.
2023. március 31., 20:582023. március 31., 20:58
2023. április 01., 10:262023. április 01., 10:26
A baleset következtében egy 69 éves nőt mellkasi sérülésekkel kórházba szállítottak, egy körülbelül 18 éves fiatalnak pedig a keze fájdult meg, ő azonban visszautasította a kórházba szállítást – tudtuk meg a Hargita megyei mentőszolgálat munkatársától.
A rendőrség vizsgálata szerint egy 18 éves gyimesfelsőloki férfi az E578-as európai út felől a 12A jelzésű országút irányába haladt személygépkocsijával Csíkszereda terelőútján, pénteken 19 óra körül, amikor összeütközött egy 44 éves csíkszeredai férfi által vezetett autóval. A baleset következtében egy 69 éves nő és a 18 éves fiatal megsérültek. A hatóságiak helyszínen elvégzett alkoholtesztje alapján egyik autóvezető sem fogyasztott alkoholt az ütközést megelőzően. A baleset okát vizsgálják – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményben.
Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat Politikai Bizottságának pénteki ülése után.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
Százmillió lej értékű projekt zárult le Hargita megyében, amelynek keretében 83 oktatási intézmény több mint 220 egységének mintegy 1500 tanterme és oktatási tere gazdagodott korszerű felszerelésekkel.
Lemondott tisztségéről Elena Micicoi Temes megyei prefektus, miután péntek reggel házkutatást tartott a lakásán az Európai Ügyészség. A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) politikusa a Facebook-oldalán jelentette be a lemondását.
Egy bukaresti villamoson történteknek két színházi ember is szemtanúja volt – ebből aztán monodráma született, most pedig színházi előadás formálódik belőle. A valós történet mögött azonban aktuális társadalmi jelenségre világítanak rá az alkotók.
Támogatásban részesül több Hargita, Maros és Kovászna megyei színház, néptáncegyüttes és kulturális intézmény a kormány döntése nyomán, amely az önkormányzati fenntartású előadó-művészeti intézmények működését segíti.
Erősödött pénteken a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,37 banival (0,07 százalékkal) 5,2353 lejre csökkent a csütörtöki 5,2390 lejről.
Tavaly a legalább tíz embert foglalkoztató európai uniós vállalkozások közel kétharmada (63,6 százaléka) használt valamilyen közösségi oldalt; Románia a sereghajtók közé tartozik e tekintetben.
2 hozzászólás