
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Közlekedési baleset történt szombat délelőtt Borszék és Maroshévíz között, a 15-ös országúton. Két férfi és egy nő sérült meg.
2024. október 05., 11:512024. október 05., 11:51
2024. október 05., 13:502024. október 05., 13:50
A helyszínre a gyergyóhollói hivatásos tűzoltók egy tűzoltóautóval és egy elsősegélynyújtó egységgel, valamint a Hargita Megyei Mentőszolgálat borszéki és maroshévízi csapatai vonultak ki. Az ütközés három sérültje – egy nő és két férfi – helyszíni ellátásban részesült, majd további vizsgálatok céljából a maroshévízi kórház sürgősségi osztályára szállították őket.
A rendőrség vizsgálata szerint egy teherautó és egy kisbusz ütközött szombat délelőtt a 15-ös országúton: egy 36 éves maroshévízi férfi kamionjával Borszék irányába haladva egyelőre tisztázatlan körülmények között oldalról nekicsapódott egy szemből közlekedő, 39 éves Iași megyei férfi vezette kisbusznak. Az ütközésben a kisbusz három utasa – egy 30 éves nő, továbbá egy 37 és egy 39 éves férfi – sérült meg. Az alkoholszondás vizsgálat szerint a sofőrök nem voltak alkohol befolyása alatt. A közúti forgalom mintegy húsz percig állt az érintett szakaszon – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Akkumulátoros energiatároló park épül Gyulakután az Electrica Bukarest 16,5 millió eurós beruházásában, amelyet az év végéig üzembe helyeznének. Emellett egy kisebb, önkormányzati akkumulátorpark is készül, amely középületek áramellátását szolgálja majd.
Egy oszlásnak indult holttestet találtak pénteken a Bucsecs-hegységben, ruházatából a tavaly novemberben eltűnt 18 éves brit turista iratai kerültek elő – közölte az Agerpres hírügynökség nyomán az MTI.
A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál pénteken és szombaton várhatóan másodpercenként 1400 köbméter körül stagnál, majd enyhén csökken, és augusztus 21-re másodpercenként 1300 köbméterre apad.
Életének 77. évében, augusztus 13-án, elhunyt Geréd Vilmos nyugalmazott kántor-karnagy, az erdélyi egyházzenei élet meghatározó személyisége – adta hírül a romkat.ro hírportál.
Pénteki ülésén a kormány memorandumot fogadott el 34 új bölcsőde működtetéséhez szükséges 768 állás meghirdetéséről.
A Marosvásárhelyi Állatkert oroszlánkifutója idén is otthont ad egy rendhagyó divatbemutatónak augusztus végén: Hajnal Zsuzsa, marosvásárhelyi divattervező itt mutatja be a fenntartható divat jegyében alkotott új ruhakollekcióját.
Románia pénteken benyújtja az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó ötödik kifizetési kérelmét – jelentette be Dragoș Pîslaru európai alapokért felelős miniszter a kormányülés utáni sajtótájékoztatón.
Nem érdemelte meg a kórházi ellátást, ezért nem volt hajlandó bent maradni törött bordákkal a két ember életét követelő brassói gázolás elkövetője, aki elmondása szerint elvesztette az eszméletét a balesetet megelőzően.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök pénteken több évre szóló politikai paktumot javasolt a pártoknak az energiaügyi intézkedések következetes végrehajtására.
Megnyugvással fogadják az orotvaiak, hogy jogerős ítélet született a 2025. februárjában történt emberölés ügyében. A helyiek körében az okozott szóbeszédeket, hogy több mint egy évig várni kellett konkrét fejleményekre.
szóljon hozzá!