
A nyertes csapat
Fotó: Ilyés Dániel
Tizenkilenc csapat és ugyanannyi diákpolgármester-jelölt méretkezett meg a 27. Székelyudvarhelyi Diáknapokon: jó buli volt, nagy élmény, summáztak a szervezők. Nyertesek is vannak.
2019. május 13., 11:002019. május 13., 11:00
2019. május 14., 14:382019. május 14., 14:38
Koncertek, vetélkedők, a diáknapok megszokott programjai és újdonságok: egy hétig a diákság vette uralma alá a Márton Áron teret. A programsorozat versenye ezúttal két síkon zajlott:
Vasárnap késő délután, a Szejkefürdőn tartott eredményhirdetésen kiderült, hogy 2020 májusáig Balázs Ádám nyerte el a diákpolgármesteri címet, a diáknapok nyertes csapata pedig a nyaConverse lett.
Időkapszula a jövőnek
Fotó: Ilyés Dániel
Az új diákpolgármester és a nyertes csapat ezúttal
benne olyan „kordokumentumokkal”, amelyek a jövő fiatalságának nyújtanak betekintést a mostani, hajdani székelyudvarhelyi diákéletbe. A részletes eredmények és csapatpontszámok a diakpolgarmester.ro honlapon böngészhetők.
Az 112-es hívószámra medvecsapdába rekedt bocsról érkezett bejelentés Nyárádkarácson községből. A rendőrség bűnügyi eljárást indított, orrvadászat gyanújával. A község polgármestere, Bodó Károly Gyula szerint az ügy árnyaltabb, mint elsőre látszik.
Az átlagosnál csapadékosabb időszakot jeleznek előre a meteorológusok jövő hétre az ország minden régiójában, míg a május 1-jei minivakációt magában foglaló hétre az ilyenkor megszokottnál magasabb hőmérsékleteket valószínűsítenek.
Bíróság elé állítanak a bukaresti ügyészek egy 20 éves fiatalembert és 14 éves barátnőjét, akiket azzal vádolnak, hogy megölték a lány anyját, majd a holttestet elásták egy erdőben.
Különböző technikákkal füstölt szalonnákat kóstolhattak a csíkszeredaiak a második alkalommal megszervezett Füst és só – Székelyföldi Szalonnamustra elnevezésű rendezvény első napján, pénteken.
Romániának most a deficittel kapcsolatos problémák megoldására és a helyreállítási források lehívására kellene összpontosítania, nincs szüksége politikai válságra - jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Elemezte a magyarországi választások eredményeit a Szövetségi Állandó Tanács. Kelemen Hunort felhatalmazták, hogy Magyar Péterrel, a Tisza elnökével tárgyaljon.
A Tisza Párt azt javasolja, hogy május 9-én legyen az új Országgyűlés alakuló ülése, aznap megválaszthatják az új miniszterelnököt is.
A Felsőrákoson történt bántalmazásról szóló cikkünk megjelenését követően a rendőrség támogatásáról biztosította a lakosságot. Közleményükben hangsúlyozták: szorgalmazzák a térfigyelő kamerarendszer beindítását, és fokozzák a járőrözést a faluban.
Az idei első két hónapban éves viszonylatban 2,1 százalékkal csökkent Románia energiatermelése – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hét megye folyóvizeire.
szóljon hozzá!