
Fotó: Veres Nándor
Az év elejétől összesen 445-ször kérte a lakosság a hatóságok segítségét lakott területen megjelent medvék eltávolításához Hargita megyében – közölte hétfőn a megyei csendőr-felügyelőség.
2021. október 04., 13:282021. október 04., 13:28
Az intézmény a diszpécserszolgálatához érkező valamennyi segélykérés nyomán csendőrökből és rendőrökből álló járőregységet küldött a helyszínre. Szeptemberben erre 83 alkalommal, a hétvégén pedig öt alkalommal volt szükség – idézi az Agerpres a csendőrség közleményét.
A Hargita megyei rendőrség tájékoztatása szerint a hétvégén Balánbányáról három segélykérés érkezett, az első két riasztás nyomán a csendőrök elhajtották a városban megjelent medvéket. A harmadik hívást egy férfitől kapták, aki azt jelezte, hogy látott egy anyamedvét három boccsal a helyi stadion közelében.
A csendőrség közlése szerint a helyszínre rövid idő alatt kiérkező járőregység nem talált rá az anyamedvére, ennek ellenére a férfi a későbbiekben is többször jelezte a nagyvad jelenlétét a 112-es segélyhívó számon.
– olvasható a közleményben.
Tarcsafalvalváról a hatóságokat egy nő riasztotta, akiknek az udvarába hatolt be egy medve, megsebesítve a házőrző kutyát. A nagyvad távozott, mire a csendőrök a helyszínre értek.
A hétvége legutolsó segélykérése egy székelyudvarhelyi férfitől érkezett, aki a város egyik parkjában látott medvét. A helyszínre kiérkező rendőrök nem találtak rá a vadra sem a parkban, sem a környező utcákban.
Az egészségügyi miniszter és a pénzügyi tárca vezetője jövő héten az Egyesült Államokba utazik elkezdeni a tárgyalásokat a Pfizer vállalat képviselőivel – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
A húsvéthétfői bántalmazás ügyében Béres Norbert részletesen ismertette a történteket a Székelyhonnal. Elmondása szerint több ütés érte, az incidensben a Sepsi OSK szakmai stábjának tagjai is érintettek. A fociklub sportigazgatója is megszólalt.
A kormány öt stratégiai irányt jelölt ki a villamosenergia-ágazat fejlesztésére az árak csökkentése és az energiabiztonság javítása érdekében – jelentette ki szerdán Ilie Bolojan miniszterelnök.
Közlekedési baleset történt szerdán kora este Sepsiszentgyörgyön, két gépjármű ütközött, a baleset következtében pedig két személy kórházba került.
Nicușor Dan államfő szerdán közölte, hogy aláírta az ügyészségi vezetők kinevezéséről szóló dekrétumokat. Gill-Julien Grigore-Iacobici az egyetlen jelölt, akinek a kinevezését elutasította az elnök.
A nyugati államok kritikus infrastruktúrája elleni kibertámadást hárított el az amerikai Szövetségi Nyomozóiroda (FBI) partnerintézményeivel, köztük a Román Hírszerző Szolgálattal (SRI) közösen – adta hírül Nicușor Dan államfő.
Közösségi összefogással szerveznek jótékonysági estet április 11-én a gyergyószentmiklósi Godako rendezvényteremben. Az esemény célja támogatást nyújtani Kozma Gabriellának, akit sokan önkéntesként és segítőkész közösségi emberként ismernek.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szerdán 14 óra 9 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Rendszerszintű hiányosságokra hívta fel a figyelmet egy elkeseredett hozzátartozó egy közösségi médiás bejegyzésében. A panasz nem a főorvos szakmai hozzáértését, hanem az empátia hiányát és a nem megfelelő tájékoztatást sérelmezi. Reagált a kórház.
Elfogadták szerdán Marosvásárhelyen a városháza alkalmazottainak csökkentéséről szóló határozattervezetet, amely alapján több mint kétszázzal kevesebb lett az állások száma. Papíron ugyan nagy a csökkenés, a valóságban azonban pár embert érint a változás.
szóljon hozzá!