
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Tűz ütött ki egy balánbányai tömbház negyedik emeleti lakásában – tájékoztatott a Hargita megyei tűzoltóság.
2023. november 17., 21:512023. november 17., 21:51
2023. november 17., 21:552023. november 17., 21:55
Az esethez a balánbányai és csíkszeredai hivatásos tűzoltók vonultak ki, utóbbiak egy magassági mentésre alkalmas járművel, ugyanakkor a csíkszentdomokosi önkéntes tűzoltókat is segítségül hívták.
Mire a katasztrófavédelem csapatai kiértek, hatalmas füsttel égett a lakás. Egy 27 éves férfi füstmérgezést szenvedett, öntudatlan állapotban szállították a csíkszeredai kórházba, egy nőt pedig pánikroham miatt kellett a helyszínen elsősegélyben részesíteni.
A tűzoltóknak sikerült a tűz terjedését megakadályozni, illetve a legfrissebb információk szerint az oltás véget is ért: az egyik szoba bútorzata vált a lángok martalékává.
Hallgatólagosan elfogadta a szenátus hétfői ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a tanév első napja hivatalos szabadnap a szülők számára.
Botrányba torkollt hétfőn a képviselőházban a kormány órája elnevezésű vita, amelyen a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) kezdeményezésére Diana Buzoianu környezetvédelmi minisztert faggatták a Paltinu-gyűjtőtónál kialakult helyzetről.
Bizonytalanul közlekedő, parkoló autóvezetők kerültek a Hargita megyei rendőrök látószögébe hétvégén.
Jócskán a megengedett sebességhatár fölött, 201 km/órás sebességgel hajtott az A2-es autópályán egy férfi. Később a vizsgálatok azt is kimutatták, hogy kábítószer hatása alatt vezetett.
Gratulált hétfőn Nicușor Dan államfő a vasárnapi időközi helyhatósági választások győzteseinek.
Nőtt a környezetvédelmi szabálysértések száma, és egy hónappal az év vége előtt a környezetőrség által kirótt pénzbírságok összege is meghaladta már a 2024-es értéket Hargita megyében. A leggyakoribb kihágásért 1,5 millió lejre bírságolt a hatóság.
Változékony és az ilyenkor megszokottnál enyhébb időre számíthatunk a következő két hétben, december 18. után várható csapadék – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) december 8. és 21. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter feljelentést tesz az Európai Ügyészségen az elektromos iskolabuszok közbeszerzésével kapcsolatban, miután felmerült az európai alapok szabálytalan felhasználásának gyanúja.
Csíkszereda költségvetésébe foglalták a 30 millió lejes kincstári hitelt, és elfogadták az Akác utcába tervezett elektromos töltőállomás felépítésének megvalósíthatósági tanulmányát – rendkívüli ülést tartott az önkormányzati képviselő-testület.
Két sepsiszentgyörgyi lakossági fórum után már körvonalazódnak a város fontosabb problémái: például a parkolók hiánya és az okoskukák használata. De feladták a leckét az RMDSZ-képviselőknek a résztvevők, „megostromolták” őket a megoldandó problémákkal.
szóljon hozzá!