Március 29-én, szerdán 18 órakor a kovásznai Kádár László Képtárban megnyílik Bagyinszki Zoltán gyulai fotográfus Szecesszió – válogatás magyar építőművészeti értékeinkből című fotókiállítása.
2023. március 20., 14:212023. március 20., 14:21
Bagyinszki Zoltán tanári, népművelői és kulturális menedzseri oklevéllel rendelkezik, több mint 45 éve él Gyulán. Az utazás, a fotó, a könyv, az internet világa számára már életmódot, életformát jelent. Huszonöt évvel ezelőtt kezdte az aktív fotózást, publikálást, 39 könyv szerzője vagy társszerzője. Tagja a gyulai Székely Aladár Fotóklubnak, a Gyula–Arad Baráti Körnek és a gyulai Október 23. Alapítvány kuratóriumának. A kastélyokról készült fotói és könyvei révén a Magyar Történelmi Családok szervezete 1998-ban tiszteletbeli tagjává választotta.
Kedvenc témája az európai rangú hazai szecessziós építészet, amelyre Magyarország is büszke lehet. Hiánypótló építészeti tárgyú albumként jelent meg az Alföldi szecesszió című, illetve a szecessziós építészetünket reprezentáló különleges útikönyv (Corvina Kiadó). 2015-ben a szecessziós építészetet bemutató kiállítása a brüsszeli Európai Parlament épületében is látható volt.
A kovásznai megnyitón Nagy Lajos többszörösen díjazott fotóművész mond beszédet, közreműködik a Kőrösi Csoma Sándor-iskola Gyerő Katalin vezényelte Tiszta Szív Vegyeskara.
Április 16-ig igényelhető a Szülőföldön magyarul program támogatása a mipont.hu felületen. Az adatok helyes beírására figyelni kell, esetenként a bankszámlaszám kapcsán lehet félreértés. Mi történik, ha helytelen bankszámlaszámmal adta le valaki?
A Romsilva jutalomban részesítette az erdészt, aki eltűnésük után egy nappal megtalálta az erdőben a két dicsőszentmártoni kislányt.
Idén márciusban 4,7 százalékkal több új személyautót helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 harmadik hónapjában – derül ki a Gépkocsigyártók és Importőrök Egyesületének (APIA) szerdán közzétett előzetes adataiból.
Törvénytelen munkálatokat tártak fel a hatóságok egy Hargita megyei természetvédelmi területen, az ügyben feljelentést tettek.
Törvénytelenül kihelyezett fémsorompónak ütközött egy autó Dicsőszentmártonban, ami miatt jelentősen megrongálódott. A rendőrség szerdán indított vizsgálatot az ügyben, a feltételezett elkövetőt pedig 24 órára őrizetbe vették.
Felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy 32 éves, Brassó megyei férfi, akit a rendőrök Gyergyóholló térségében állítottak meg. Az ellenőrzés során kiderült, hogy nem rendelkezett érvényes vezetői engedéllyel, ezért bűnügyi eljárás indult ellene.
Mintegy 40 banival csökkent a gázolaj literenkénti ára szerdán, egyelőre az OMV és a Petrom-töltőállomásokon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdai előrejelzése szerint csütörtök reggeltől szombat estig a szél erősödése és jelentősebb mennyiségű csapadék várható az ország nagy részén, hegyvidéken havazásra is számítani lehet.
Az ukrán-román védelmi együttműködés lehetőségeiről, főként harci drónok közös fejlesztéséről és gyártásáról tárgyalt Radu Miruță védelmi miniszter kedden a hivatalában Szerhij Bojev ukrán védelmi miniszterhelyettessel.
Oana Țoiu külügyminiszter Kijevben, az uniós külügyminiszterek informális tanácskozásán megerősítette, hogy Románia továbbra is támogatni fogja Ukrajnát – tájékoztatta az Agerprest kedden a külügyminisztérium.