
Fotó: Veres Nándor
Babits Mihály művei hangzanak el a csíkszeredai Kájoni János Megyei Könyvtár idei felolvasómaratonján február 28-án, a költő, író, irodalomtörténész, műfordító születésének 140. évfordulója alkalmából.
2023. január 19., 17:152023. január 19., 17:15
Repül az idő: immár tizenöt éve indult a mára térben és időben kiterjedt Nemzetközi Felolvasómaraton, amelynek 2014 óta a csíkszeredai Kájoni János Megyei Könyvtár a főszervezője. Míg a 2009-ben a székelyudvarhelyi László Judit pedagógus kezdeményezésére indított programba 3300 személy kapcsolódott be, addig tavaly közel 39 ezren olvastak együtt.
A program felelősei szerint fontos és jó klasszikusokat olvasni, de együtt olvasni még jobb.
Benedek Elek, Orbán Balázs, Jókai Mór, Arany János, Gárdonyi Géza, Móricz Zsigmond, Kányádi Sándor, Tamási Áron, Szabó Magda, Petőfi Sándor, Radnóti Miklós, József Attila, Pilinszky János és Nemes Nagy Ágnes művei után 2023. február 28-án, kedden Babits Mihály alkotásai hangzanak majd el születésének 140. évfordulója alkalmából. A 20. századi magyar irodalom klasszikusa, a Nyugat első nemzedékének kiemelkedő alakja, műveit nem minden esetben könnyű olvasni, de szabadon választható kihívás – vallják a szervezők.
A könyvtárban való felolvasáshoz előzetesen a 0753-073489-es telefonszámon lehet bejelentkezni, az együtt olvasásra pedig február 23-ig lehet jelentkezni a könyvtár honlapján lévő Babits Mihály felolvasómaraton – 2023 fülnél, vagy ide kattintva. A szervezők idén is elektronikus formában küldik el a könyvjelzőket a résztvevők számára.
Az esemény Facebook-oldalán idén is várják a Babits Mihályról szóló érdekességeket, a nehezebben hozzáférhető szövegeket, illetve a fotókat és videókat a felolvasásról. A kapcsolattartó a 0753-073489-es telefonszámon érhető el hétköznapokon 11 és 15 óra között.
Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester az adóemeléssel kapcsolatos lakossági felvetésekre reagálva szeretett volna néhány nézőpontot nyomatékosítani: például azt, hogy a városnak kifizetett adókért mi mindent kap a polgár.
Az influenzával diagnosztizált betegek száma megtízszereződött a novemberi esetszámokhoz képest, és sok a szövődményként tüdőgyulladássá súlyosbodó légúti megbetegedés is Hargita megyében. A tendencia folytatódása várható.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter kedden kijelentette, hogy az egészségügyben nem az orvosok és a kisegítő személyzet bérén kell spórolni, a megtakarításokat más területeken kell elérni.
A Félixfürdőn karácsony tájékán elkövetett kettős gyilkosság elkövetője egy 29 éves kardói (Cordău) férfi, aki január elsején maga értesítette a rendőrséget arról, hogy két holttestet talált az üdülőhely egyik elhagyott pavilonjában.
Gázpalack robbanása okozott tüzet kedden délután zilahi tömbház egyik második emeleti lakásában. Egy ember megsérült, további kilenc lakónak a helyszínen nyújtottak orvosi ellátást – tájékoztatott a Szilágy megyei tűzoltóság.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedden továbbította Nicușor Dan államfőnek Daniel David oktatási miniszter felmentésére vonatkozó javaslatát.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) képviselője, Mihai Fifor, korábbi védelmi miniszter kedden a Facebook-oldalán cáfolta azt az állítást, miszerint a katonák a bírákhoz és ügyészekhez hasonlóan „48 évesen mennek nyugdíjba”.
Hosszú évek óta zajló fejlesztések zárulhatnak le Gyergyószentmiklóson: a víz- és a csatornahálózat korszerűsítése is befejeződhet 2026-ban. Az évek folyamán összegyűlt többletköltségekre a fejlesztési minisztériumtól kérnek finanszírozást.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter kedden arról számolt be a Facebook-oldalán, hogy tavaly több mint négymilliárd euró uniós forrás érkezett Romániába a mezőgazdaság számára, és január végéig további egymilliárd euró kifizetésére számítanak.
Fizetéslevonással büntették a kormány sajtóirodájának azt a munkatársát, aki tavaly november végén megpróbálta távol tartani az újságírókat a miniszterelnöktől, hogy ne tudjanak kérdést feltenni Ilie Bolojannak.
szóljon hozzá!