
Népszerű volt a börze nyári kiadása, az őszit is nagyon várják az édesanyák
Fotó: Baricz-Tamás Imola
A Fészek, a Gyergyói Édesanyák Egyesülete Gyergyószentmiklóson október 14-én, szombaton 15 és 17 óra között szervezi meg az őszi bababörzét. Asztalfoglalásra már most van lehetőség.
2017. október 03., 18:462017. október 03., 18:46
„Legutóbb június végén volt bababörze, melyet nagy érdeklődés övezett. Sokan várták, kérték, hogy mielőbb legyen ilyen rendezvény, többek között számukra örömhír, hogy október 14-én ismét bababörzét szervez a Fészek.
– ismertette Barabás Orsolya, a szervező egyesület egyik tagja. Az egyesület immár hagyományos rendezvénye a börze, és a szervezők ígérik, ezúttal is garantált lesz a jó hangulat, hiszen zenével, büfével, tombolával készülnek a támogatók jóvoltából, a gyerekeknek pedig arcfestést is kínálnak.
A Fészek, a Gyergyói Édesanyák Egyesülete a Salamon Ernő Gimnázium udvarán található Sportiskola tornatermében várja az érdeklődőket. A bababörze lehetőséget biztosít a kinőtt, de jó állapotban lévő gyerekruhák eladására. A asztalfoglalásra is van lehetőség, a 0755-066 676-os telefonszámon Balla Cecíliánál lehet jelentkezni.
Az Alkotmánybíróság (Ab) tagjai pénteki döntésükkel kimondták, hogy Sulyok Tamás köztársasági elnöknek és az Ab elnökének is távoznia kell – közölte Magyar Péter kormányfő a Facebook-oldalán.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) országos vezetősége pénteken egyhangú szavazással úgy döntött, hogy Dominic Fritz marad a párt elnöke.
A drónincidensekről szóló egyeztetés a jövő héten a lengyelországi Gdañskban folytatódik, ahol Románia részt vesz az úgynevezett Helsinki-formátum ülésén – jelentette ki az EU-csúcs után pénteken Nicușor Dan.
A nyári vakációban hosszított nyitva tartással 10 és 21 óra között tart nyitva a Szécsenyi Sportpark hétfőtől kezdve – adták hírül a sportpark Facebook oldalán.
Összegyűjtötte a beteglátogatás legfontosabb szabályait a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház. A pénteken közzétett tájékoztatóban arra kérik a hozzátartozókat, hogy legyenek tekintettel a többi betegre és a személyzet munkájára is.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy Adrian Veștea miniszterelnökké jelölését tartotta a legnagyobb eséllyel megszavazható megoldásnak, miután a pártok egyike sem tudott parlamenti többséget javasolni.
Románia célja, hogy az Európai Unió következő többéves költségvetése minél nagyobb legyen, mert így az ország nettó uniós forrásbevétele is nagyobb lehet – jelentette ki pénteken Nicușor Dan a nyári EU-csúcs végén.
Dominic Fritzet nem összeférhetetlenséggel vagy bűncselekmény elkövetésével vádolják, hanem érdekellentéttel, és ez a szabálysértés nem vonja maga után a polgármesteri mandátum elvesztését – jelentette ki Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
A Marosvásárhelyi Ítélőtábla két hónap múlva hirdethet ítéletet azoknak a fellebbezéseknek az ügyében, amelyeket a Borboly Csaba és 12 másik személy elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
Hétfőn kezdődik az országos képességfelmérő vizsga, amelyre több mint 148 ezer nyolcadik osztályt végzett tanuló iratkozott fel.
szóljon hozzá!