
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Már augusztustól érvénybe lépett, hogy B kategóriás jogosítvánnyal is lehet A1 kategóriás motorkerékpárt vezetni, csak eleget kell tenni néhány feltételnek – értesít a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal.
2024. szeptember 02., 13:002024. szeptember 02., 13:00
B kategóriás vezetői engedéllyel rendelkező személyeknek lehetőségük van A1 kategóriás motorkerékpárt vezetni Románia területén 2024. augusztusától. Ehhez az érdekelteknek a következő feltételeket kell teljesíteniük:
a B kategóriás vezetői engedéllyel rendelkező személynek legkevesebb 24 évesnek kell lennie;
minimum 2 éve rendelkeznie kell érvényes B kategóriás vezetői engedéllyel;
egy erre engedélyezett gépjárművezetői iskolában minimum 10 órás gyakorlati képzést kell elvégeznie A1 kategóriás motorkerékpárra, melyet igazolnia kell az iskola által kibocsátott dokumentummal.
Mint írják, a fent említett igazoló dokumentum kizárólag az automata sebességváltóval rendelkező A1 kategóriás motorkerékpárokra érvényes, amelyek 125 köbcentiméteres maximális hengerűrtartalommal rendelkeznek, a 11 kW teljesítményt nem haladhatják meg és legfeljebb 0,1 kW/kg fajlagos teljesítményűek.
A gépjárművezetői iskola bevezeti az igazolást a Román Közúti Hatóság (ARR) által működtetett nyilvántartóba, majd az itt lévő információkat elektronikusan átveszi a Gépjárművezetői Engedélyeket Kibocsátó és Járműbejegyzési Hivatal (DGPCI), majd a hivatal bevezeti a szükséges információkat egy országos nyilvántartó rendszerbe, ezáltal megkönnyítve a rendőrség által végzett közlekedési ellenőrzéseket.
Ennek az eljárásnak köszönhetően nem szükséges, hogy az érintettek maguknál tartsák az igazolást, illetve a jogosítvány cseréjére sem kell sor kerüljön.
Négy személy lezuhant szombaton egy szakadékba a Bucsecs-hegységben, a mentésen dolgozó hegyimentők segítésére két helikoptert küldött a katasztrófavédelmi felügyelőség.
Megható egyházi ünnepre gyűlt össze szombaton kora délután Csobotfalva: Csibi Levente első szentmiséjén közel nyolcvan pap vett részt, a hívek pedig együtt adtak hálát a közösség új papi hivatásáért.
Tavaly 5323 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, ami 11,4 százalékkal kevesebb az előző évhez képest.
Több légi célpontot észlelt a védelmi minisztérium radarrendszere a román légtér közelében, szombaton hajnalban.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki vasárnapra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely részben Kovászna megyét is érinti.
Munkalátogatást tett pénteken az erdélyi autópálya Kolozs és Szilágy megyei építkezésein Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök, aki a kivitelezés előrehaladását ellenőrizte, és egyeztetett a beruházásban részt vevő vállalatok képviselőivel
Ittas vezetés közben kaptak rajta két férfit a rendőrök pénteken, ugyanakkor egy jogosítvány nélkül vezető sofőrt is lefüleltek.
Az egyedül élő idősek mellett egyre több „jóakaró” jelenik meg, aki kihasználja, kifosztja őket – figyelmeztet Csata Éva, a HIFA Egyesület elnöke, aki nyílt levélben fordult a külföldön élőkhöz, kérve, figyeljenek jobban oda itthon lévő szeretteikre.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
Halálra gázolt a vonat pénteken a medgyesi állomáson egy 70 éves férfit.
szóljon hozzá!