
Kanáliskerülgető kamion által összetört járda a Hunyadi János utcában. Nem maradnak a kárral a lakók
Fotó: Pál Árpád
Terepszemlére invitálta lapunkat a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal műszaki igazgatója, Fülöp-Székely István, hogy a helyszínen válaszoljon a kátyúkerülgetéssel, felgyűrt járdarészekkel és az útjavításokkal kapcsolatos panaszokra, kérdésekre.
2017. április 19., 11:442017. április 19., 11:44
A városháza csupán öt bejelentést kapott az utóbbi időben, de a közösségi hálóra és lapunkhoz is érkeztek panaszok az Udvarhelyen három hete elkezdődött útjavításokkal és a kanálistetők szintbe hozásával kapcsolatban. Sokan azt nehezményezik, hogy nem folyamatos a munka, éjszaka és hétvégéken nem dolgoznak a megkezdett útszakaszokon, így rendszerint akadozik a forgalom.
A karbantartás még koránt sincs befejezve, a városháza türelmet kér, hiszen hosszú távra terveznek. Mostanáig hetven kanálistetőt cseréltek ki, és egy-egy tetőelhelyezés után legkevesebb hét napot, de inkább tizennégyet kell várni, hogy rendesen megkössön a beton, ez az oka annak, hogy úgy tűnik, mintha állna a munka – magyarázta Fülöp-Székely István.
Fotó: Pál Árpád
hiszen a munkások mellett hangos munkagépekkel is dolgoznak. Legközelebb a központi részen fognak kátyúzni, de a Függetlenség sugárút lakóinak sem kell aggódniuk, igyekeznek járhatóvá tenni ezt az utat is. A kátyúzások helyét festékkel jelölik meg a városháza munkatársai – számolt be róla a műszaki igazgató, a lakóknak azt tanácsolva, hogy amennyiben észrevételeik, problémáik vannak, jelezzék a polgármesteri hivatal városgazdálkodási osztályán is.
Komoly probléma, hogy a terelőút mentén a teherautók felgyűrték a járdák aszfaltját, miközben kerülgették a frissen beöntött és kijelölt aknatetőket. Aggodalomra viszont nincs ok, ugyanis szerdától ismét dolgozik a kivitelező cég, és senki nem marad a kárral – jegyezte meg Fülöp-Székely István. Azt is megtudtuk, hogy az önkormányzat ígéretet kapott a kivitelezést végző szakcégtől, hogy az ünnepek után felgyorsítják a munkálatokat.
Fotó: Pál Árpád
Általános probléma az is, hogy számos helyen papírvékony az aszfaltszőnyeg, rég végeztek rajtuk átfogó javítást, ráadásul a rájuk nehezedő terhelés is folyamatosan nő. Fülöp-Székely István szerint Udvarhelynek nincs jó talajszerkezete, így folyamatosan szükség van a karbantartásra.
Gyakori gond Udvarhelyen az – esetenként frissen leterített – aszfalt feltörése is, ugyanis a város víz-, gáz- és csatornahálózata elavult, gyakoriak a javítások. Viszont a szakcégeknek az engedélyek kibocsátásakor garanciapénzt kell letenniük, így a minőséget is számon fogják kérni a javítások után – hangsúlyozta a műszaki igazgató.
Fotó: Pál Árpád
A Nicolae Bălcescu utcában a Szejke-patak hídján keletkezett repedést is helyreállítják, sőt igyekeznek megoldást találni a Homoród utcai híd megjavítására is, ám ez kicsit még várat magára – tájékoztatott a a műszaki igazgató. A város hídjainak állapotáról érdeklődve megtudtuk, hogy biztonságosan használhatók, de karbantartásuk – ahogyan ez országosan is jellemző – hiányos.
A hóval borított útszakaszokról tett közzé helyzetjelentést a Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP). A legtöbb szakaszon három centiméternél nem vastagabb a hóréteg.
Az elmúlt 24 órában 83 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 85 embernek nyújtottak segítséget -– tájékoztatott szombaton a Salvamont.
A román légierő egyik C-27J Spartan típusú repülőgépe szállítja Svájcból Párizsba a Crans-Montanában történt újévi tűzeset hat sérültjét.
Az új év első napjai meghozták a rég várt havazást Romániában, Székelyföld legnagyobb részét is hótakaró borította be szombat reggelre. A legjelentősebb hóréteg Gyergyó- és Marosszéken rakódott le.
A következő napokra érvényes, csapadékra, havazásra, erős szélre és hóviharokra figyelmeztető előrejelzést adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A kedvezőtlen időjárás miatt megszakadt az áramszolgáltatás Szováta és Korond környékén szombat reggel. Több mint 7 ezer háztartás maradt villany nélkül.
A következő három napban az ország teljes hegyvidékén jelentős havazás várható, amely nyomán jelentősen megnövekszik a hóréteg és nő a lavinák kialakulásának veszélye – közölte pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Szerdán, az óév utolsó napján 267 sofőr jogosítványát és 161 gépjármű forgalmi engedélyét vonták be a rendőrök.
Nagyméretű lavina következett be pénteken a Fogarasi-havasokban a Bîlea-tó környékén, a természeti jelenséget kiváltó két síelőnek sikerült épségben megmenekülni – tájékoztattak a Szeben megyei Salvamont képviselői.
Csapadékra és szélre, hegyvidéken pedig hóviharra, újabb hóréteg kialakulására vonatkozó figyelmeztetéseket bocsájtott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat. Az első- és másodfokú riasztások szombat estig érvényesek.
szóljon hozzá!