
Képünk illusztráció
Fotó: Kristó Róbert
Egy 25 éves, marosludasi férfi okozta azt a vasárnapi közúti balesetet, amelynek következtében egy szászrégeni férfi életét vesztette. A holttestet egy árokban találták meg, a tettest szerdán késő este azonosították.
2021. szeptember 16., 10:292021. szeptember 16., 10:29
2021. szeptember 16., 10:582021. szeptember 16., 10:58
A Maros megyei rendőrség sajtószóvivője, Emanuela Farcaș úgy tájékoztatott, hogy szerdán késő este azonosítottak és vettek őrizetbe egy 25 éves, marosludasi férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy szeptember 12-én elgázolt egy szászrégeni férfit Maroskece határában, aki az ütközés következtében életét vesztette. A holttestet szerdán találták meg a rendőrök.

Holttestet találtak szerdán Maroskece közelében, az országút melletti árokban. A halál körülményei egyelőre ismeretlenek, az ügyészség vizsgálja az esetet.
A nyomozás során kiderült, hogy a 25 éves, marosludasi autóvezető, akinek nem volt gépjárművezetői engedélye, vasárnap este Maroskece és Marosludas között vezetett egy személygépkocsit, amikor elütötte a 48 éves, szászrégeni gyalogost.
A rendőrök a gyanúsítottat szerdán azonosították és huszonnégy órára őrizetbe vették, kérve, hogy hagyják jóvá harmincnapos előzetes letartóztatását. Az ügyben tovább folyik a nyomozás.
Lassult ugyan a növekedés, de még mindig magas a fertőző légúti megbetegedések száma Hargita megyében. A kisgyermekek körében sok az RSV-fertőzés, ami akár nagyon súlyos, intenzív terápiás ellátást igénylő megbetegedést is okozhat.
Nemzetpolitikáért felelős államtitkárként először látogatott Gyergyószentmiklósra Nacsa Lőrinc. Bejelentette, hogy a magyar kormány folytatja a Fogarasy Mihály Középiskola felújításának finanszírozását.
Technikai recesszióba került a romániai turizmus – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Szombaton rendezik meg Alsósófalván a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatót, ahol maskarások, táncosok és zeneszó tölti meg a utcákat. A felvonuló csoportok útvonalai a rendezvényhez készült térképeken követhetők, bármelyikhez lehet csatlakozni.
A helyi adók emelése ellen tüntettek csütörtökön az ország több városában a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) tagjai és szimpatizánsai.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) felszólította koalíciós partnereit, hogy hagyjanak fel a megszorító politikával, és az ország társadalmi és gazdasági realitásait figyelembe vevő strukturális reformok bevezetését támogassák.
Két, ötven év körüli férfit vettek őrizetbe Maros megyében, miután betörtek egy lakásba Sóváradon, ahonnan mintegy nyolcezer lej értékben loptak el tárgyakat.
Szakmai műhelyt szerveznek a neurodiverzitás jegyében Marosvásárhelyen péntek délután. A szervezők pedagógusokat, nevelőket, segítő szakembereket, edzőket, valamint minden érdeklődőt várnak, akit megszólít a téma.
A cél az, hogy közösen dolgozzanak a pályázati lehetőségek kiaknázásán, fejlesztési stratégiák kialakításán és a helyi közösségek támogatásán. Kovászna megye és Sepsiszentgyörgy a Potsa József Közösségfejlesztési Egyesületet keretében társul.
Bár a Hargita megyei csendőrség jelentős létszámhiánnyal küzd, a tavalyi évük így is rendkívül intenzív volt: közel 6 ezer küldetésük és több mint 500 rendvédelmi beavatkozásuk volt. A jövőben az állandó őrszolgálatot mozgékony járőrszolgálat váltja fel.