
Fotó: Olvasói felvétel
Árokba borult, oszlopot rongált, végül gyalog hazament – derítették ki a rendőrök a Csíkbánkfalván szombatra virradóan történt balesetben érintett, vasárnap este azonosított 16 éves „sofőrről”.
2019. július 15., 11:482019. július 15., 11:48
A 123B jelzésű megyei úton történt baleset ügyében szombat délután indítottak vizsgálatot, a gyanúsítottat pedig vasárnap este egy 16 éves csíkkozmási fiatal személyében azonosították – számol be a rendőrség.

Árokba borult egy autó Csíkbánkfalva központjában szombatra virradóan. A helybéliek reggel még a helyszínen látták az autót, illetve a baleset nyomait, de nem volt ott már sem a sofőr, sem az esetleges utasok.
Az eddigi vizsgálatok szerint a fiatal szombatra virradóra beült az otthona előtt lévő autóba, majd először az E578 jelzésű európai úton Csíkszentmártonra utazott, onnan pedig a megyei úton továbbhajtott Bánkfalva irányába, ahol egy kanyarban az autó megcsúszott, áttért a menetirányával ellentétes sávba és felborult, megrongálva egy faoszlopot is.
Az ütközést követően a járművezető sérülések nélkül szállt ki a kocsiból, majd hátrahagyva gyalog hazament Csíkkozmásra. Az ügyben jogosítvány nélküli autóvezetés miatt indítottak eljárást.
Ilie Bolojan miniszterelnök áldott ünnepeket kívánt a katolikus és protestáns híveknek, akik április 5-én ünneplik a húsvétot.
Románia NATO-hoz vezető útja azon a mély meggyőződésen alapult, hogy az ország a demokrácia, a szabadság és a jogállamiság közösségéhez akar tartozni – üzente vasárnap Nicușor Dan a szövetség alapító okirata aláírásának 77. évfordulója alkalmából.
XVI. Leó pápa húsvétvasárnapi beszédében bejelentette, hogy április 11-re imavirrasztást hirdet meg a békéért. A pápa mindenkit arra szólított fel, csatlakozzon az imához.
A levélben szavazó választópolgárok, akik nem kapták meg postai úton a levélcsomagjukat, hétfőtől személyesen kérhetik annak pótlását a külképviseleteken vagy országgyűlési egyéni választókerületi választási irodákban.
Tizennyolc éves, ittasan vezető sofőrt is lekapcsoltak a Hargita megyei rendőrök a húsvéti ünnepek során.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint februárban 11 898 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 40-nel többnek, mint előző hónapban.
A húsvétvasárnapi szabadtéri ételszentelés legfelemelőbb pillanatai közé tartozik a magyar és a székely himnuszok eléneklése.
Az élelmiszerárak tavaly április óta mintegy 10 százalékkal emelkedtek, és ortodox húsvét után újabb drágulás jöhet az energia- és üzemanyagköltségek növekedése miatt – jelentette ki a vasárnap Agerpresnek Aurel Popescu.
Háziállatok is áldozatul estek annak a tűzvésznek, amely a Maros megyei Petelén ütött ki és amelyhez vasárnap kora hajnalban riasztották a szászrégeni tűzoltókat.
Immár 25 éve, mindössze egy év kimaradással töltik meg a csíkszeredai Szabadság teret és a Promenádot a legnagyobb szabadtéri ételszentelés résztvevői.
szóljon hozzá!