
Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Egy férfi két tinédzser lánnyal is megpróbált akaratuk ellenére szexuális kapcsolatot létesíteni szombaton Zetelaka környékén. A hatóságiaknak sikerült azonosítaniuk a zaklatót – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményében.
2022. augusztus 01., 17:352022. augusztus 01., 17:35
2022. augusztus 01., 17:442022. augusztus 01., 17:44
Egy ismeretlen zaklatóról értesítették a székelyudvarhelyi rendőrséget szombaton: a hatósági közlemény értelmében egy férfi egy 15 és egy 18 éves lánnyal akaratuk ellenére próbált szexuális kapcsolatot létesíteni szombaton, két különböző időpontban, Zetelaka környékén. Mint írják, a sértetteknek mindkét esetben sikerült elmenekülniük az elkövető elől.
Végül a hatóságiak egy 24 éves zetelaki férfi személyében azonosították a zaklatót, aki ellen nemi erőszak kísérlete miatt indult eljárás, és 24 órára őrizetbe vették. Az ügyet a székelyudvarhelyi ügyészség vizsgálja a továbbiakban.
A Tisza Forsthoffer Ágnest jelöli az Országgyűlés elnökének – közölte Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.
Ilie Bolojan kormányfő, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke kijelentette, ha a szociáldemokraták kilépnek a kormányból, elrendeli a PSD által kormányzati tisztségekbe javasolt személyek leváltását.
Több fiatal is egy körhinta típusú, magasított berendezésben rekedt vasárnapról hétfőre virradó éjjel egy karánsebesi élményparkban.
Hétfőn dönt a Szociáldemokrata Párt (PSD) arról, hogy megvonja-e a politikai támogatást Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
Többszáz jogosítványt vontak be az elmúlt 24 órában országszerte, többek között gyorshajtás és ittasvezetés miatt – derül ki a rendőrség vasárnapi közleményéből.
Ellenőrizni fogják a fogyatékossággal élő személyeket is foglalkoztató úgynevezett védett egységeket, az intézkedést Florin Manole munkaügyi miniszter rendelte el.
Szeretett vándormadaraink hazatértek, elfoglalták fészkeiket és legtöbbjük már megkezdte a családalapítást. Mégis lehetnek olyan gólyák, amelyek még a fészkeléssel bajlódnak – mutatjuk, mit tehetünk értük, illetve a jövőbeli fiókák épségéért.
Alig egy hét alatt összesen 20 európai elfogatóparancsot hajtott végre a Román Rendőrség, és több száz személyt azonosítottak a SIRENE-együttműködés révén.
Őrizetbe vettek a hatóságok két Brassó megyei vadászt, akik engedély nélkül lelőttek egy barnamedvét.
A magyarországi országgyűlési választásokon leadott összes szavazatot megszámolták szombatra, a Tisza pedig növelni tudta a képviselői mandátumainak számát, a kétharmad pedig még egyértelműbb lett.
szóljon hozzá!