
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Megtalálták és azonosították azt a sofőrt, aki egy szabályosan közlekedő autónak hajtott csütörtökön este Szentkatolna és Gelence között, aminek következtében a vétlen sofőr járműve felborult.
2024. augusztus 05., 17:032024. augusztus 05., 17:03
2024. augusztus 05., 20:582024. augusztus 05., 20:58
A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az üggyel kapcsolatosan hétfőn elmondta, hogy egy 28 éves ozsdolai férfi személyében sikerült azonosítaniuk a balesetet okozó és annak színhelyét elhagyó sofőrt.

Szabályosan közlekedő autónak rohant egy ismeretlen sofőr vezette jármű csütörtökön este Szentkatolna és Gelence között. A vétlen autós gépkocsija felborult, a tettes elfutott, hátrahagyva a sérült roncsát.
Ellene jogosítvány nélküli autóvezetés és forgalomba be nem írt autó vezetésének bűncselekménye miatt indult ellene eljárás.
A sofőrt őrizetbe vették és az ügyészségtől kérik előzetes letartóztatásba helyezését.
Halálos baleset történt csütörtökön Szeben és Fehér megye határán, Szerdahely kijáratánál. A rendőrség szerint egy férfi autójával egy fának ütközött.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint csütörtökön mintegy 62 ezer óvodás és iskolás tanítása szünetelt vagy online formában zajlott a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt.
Radu Miruță védelmi miniszter csütörtökön kijelentette, a Spartan típusú katonai repülőgéppel egy párizsi út költsége hozzávetőleg 30 ezer euró. Közlése szerint ez az összeg töredéke annak, amennyibe egy ugyanilyen út került Iohannis idején.
A pitești-i ítélőtábla csütörtökön jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte Daniel Chițoiu volt minisztert gondatlanságból elkövetett emberölés miatt, a 2019 decemberében okozott halálos közúti baleset ügyében.
Az országos pirotechnikai ellenőrző akcióhoz csatlakozva a Hargita megyei rendőrség az elmúlt időszakban 1300 kilogrammnyi petárdát és tűzijátékot foglalt le, amelyből 885 kilogrammnyit Borszéken találtak.
Csütörtöki sajtótájékoztatóján Bogdan Ivan energiaügyi miniszter közölte: már tavaly szeptembertől tárgyalnak az energiaszolgáltatókkal a gázárplafon kivezetésének módozatairól, hogy 2026. március 31. után se emelkedjenek hirtelen a lakossági gázszámlák.
A rossz időjárásra való tekintettel a hatóságok egy sor ajánlást fogalmaztak meg a lakosság számára.
Az Országos Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Hatóság (ANSVSA) több mint nyolcmillió lejre szabott ki bírságokat az utóbbi egy hónapban végzett országos ellenőrzések nyomán.
Büntetőeljárás indult a salamási rendőrség épületében keletkezett tűz körülményeinek tisztázására. Bár a lángok jelentős kárt tettek a tetőzetben, az archívum és a technikai eszközök épségben maradtak. A rendőrök a községházán kaptak ideiglenesen helyet.
szóljon hozzá!