
Az esemény plakátja
Azok a csodálatos nők címmel nyílik fotókiállítás nőnapi ajándékként Sepsiszentgyörgyön március 9-én, csütörtökön 18 órától a Babeș–Bolyai Tudományegyetem kihelyezett tagozatán.
2023. március 03., 16:042023. március 03., 16:04
A tárlat azon székelyföldi, valamint a nagyvilágban sikeres életutat bejárt nők egy részét hivatott bemutatni, akiknek tudása, tehetsége és rátermettsége példaértékű, ám
talán ezért is van az, hogy csak kevesen kapták meg a társadalom méltó elismerését és megbecsülését.
A nők szerepvállalása nélkül a felfedezések, a művészetek, az irodalom, a tudomány, a sport és sok más terület bizonyára szegényebb lenne. Ezt az űrt kívánja betölteni a csütörtöki kiállítás, amely olyan nőket mutat be, mint Marie Curie, a radioaktivitás úttörő kutatója, Rosalind Franklin angol kémikus, Edith Stein filozófus, a divatkirálynő és üzletasszony Coco Chanel, Egerszegi Krisztina, az egyetlen ötszörös egyéni olimpiai bajnok úszónő.
A kiállításanyagban olyan székelyföldi büszkeségek is szerepelnek, mint a háromszéki Szabó Kati tornászcsillag, négyszeres olimpiai bajnok, báró Szentkereszty Stefánia, az árvák és rászorulók védelmezője, a sepsiszentgyörgyi származású Ledán Eszter, a Bécsi Állami Operaház szólistája, táncosa, valamint a csíkszeredai Miklós Edit olimpiai alpesi síző.
A kiállítást Nagy Péter ötletgazda, a Márton Áron Tehetséggondozó Központ nevelője mutatja be. Köszöntőt mond Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke, dr. Csák László, a BBTE Sepsiszentgyörgyi Kihelyezett Tagozat közigazgatás szakának koordinátora, valamint Tamás Mária, az RMDSZ Háromszéki Nőszervezetének képviselője. A beszédeket zenés összeállítással egybekötött, a tudós nők életét bemutató Igen-nem című előadás követi.
Őrizetbe vettek csütörtökön a rendőrök egy 54 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy hat kiskazánt lopott el egy épülő bukaresti tömbházból.
Kétbocsos anyamedve merészkedett egy brassópojánai sípályára fényes nappal, a hegyi csendőröknek kellett beavatkozniuk.
Oszlopnak ütközött, majd egy üzlet falának csapódott egy autó péntekre virradóan a Kolozs megyei Szászfenesen. Mint kiderült, a járművet vezető férfinek nincs jogosítványa.
Február 9-én kezdődik és március 1-jéig tart a sívakációk időszaka.
Az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben dolgozó Sanitas-tagok jó része az általános sztrájk megszervezésére szavazott, ezért a szakszervezet megkezdte a munkabeszüntetéssel járó tiltakozás előkészítését.
A lakossági földgáz ára biztosan nem emelkedik 2027. március 31-éig, mert a kormány április elsejétől a jelenlegi ársapka helyett többszintű árplafont vezet be, és várhatóan a jövő hét végéig kidolgozza az ehhez szükséges teljes jogszabályi keretet.
A kormánynak meg kell találnia a költségvetési forrásokat a kisnyugdíjasok Szociáldemokrata Párt (PSD) által javasolt támogatására úgy, hogy közben ne boruljon fel a nehezen elért pénzügyi stabilitás – jelentette ki a pénzügyminiszter.
A szokásosnál hamarabb utalják ebben a hónapban a jogosultaknak a gyermekpénzt, a gyermeknevelési, valamint a beilleszkedési támogatást. Az érintettek bankszámlájára már pénteken megérkezik a pénz.
A ChatGPT-től kértek és kaptak jogi tanácsokat büntetés elkerülésére azok a román vasutasok, akiket hálókocsijegyekkel való üzérkedéssel vádol a bukaresti törvényszék ügyészsége.
A kormány mentesíti a kiszolgáltatott betegeket a betegszabadság első napjára járó juttatás megvonását előíró intézkedés alól – közölte csütörtökön a Facebook-oldalán Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
szóljon hozzá!