
Hétvégére melegedhet fel újra az idő. Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Változékony időjárásra számíthatunk az előttünk álló két hétben, az ország nagy részén visszaesik a hőmérséklet a következő napokban, számottevő csapadék inkább április 5. után várható – írja az Agerpres hírügynökség az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) április 1–14. közötti időszakra vonatkozó előrejelzésére hivatkozva.
2019. április 02., 12:522019. április 02., 12:52
2019. április 02., 12:542019. április 02., 12:54
Erdélyben a hétfőn jegyzett 19 Celsius-fokról keddre 10 fokig csökken a nappali átlagos csúcshőmérséklet. Április 3–8. között ismét fokozatosan felmelegszik az idő, a nappali maximumok elérik a 17 fokot, majd 9-étől újabb, ezúttal azonban kisebb mértékű lehűlés várható, 3 fokkal esik vissza a hőmérséklet.
Az éjszakai csúcsértékek fokozatosan csökkennek április 3-áig – amikor a kora reggeli órákban legfeljebb mínusz 3 Celsius-fok lehet –, ezt követően emelkedni fognak az értékek,
majd újabb csökkenés várható. Elszórt csapadékra szinte minden nap van kilátás, április 5–9. között gyakoribbak lehetnek az esőzések.
„Sokaknak (nekem is) feltűnt, hogy ma reggel bizony a kabátért kellett nyúlni, és nem a szvetterért az ajtón való kilépés előtt” – így indított ma a Szentegyházi Meteoállomás működtetője, aki bejegyzésében e lehűlést egy sarki légmasszával magyarázta, amelyet jelenleg is befolyásol egy tőlünk észak-északkeletre elterülő anticiklon. Hatására hűvös, borongós és többnyire száraz idő alakult ki. A lehűlés pár napig még kitart, aztán péntektől újabb felmelegedés várható.
Ami a konkrét hétvégi időjárást illeti, a meteoállomás működtetője most úgy fogalmaz, hogy az még odébb van…
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
Donald Trump amerikai elnök éles és trágár szavakat használva katonai erő alkalmazásával fenyegette meg vasárnap Iránt arra az esetre, ha nem volna hajlandó hosszú távú békemegállapodást kötni és a Hormuzi-szoros ismételt lezárásával próbálkozna.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök vasárnap benyújtotta a parlamentnek kormánya programját és a miniszterjelöltek névsorát.
szóljon hozzá!