
Fotó: Kodok Márton/Facebook
Még nincs teljesen kész, ezért a sokat hangoztatott december elsejei átadás még nem időszerű – tudtuk meg a Nyárádtő–Marosvásárhely közötti autópálya-szakasz átadása kapcsán. A jó hír az, hogy már csak kisebb simítások vannak hátra, így várhatóan december közepétől közlekedhetünk majd rajta.
2021. november 21., 16:452021. november 21., 16:45
2021. november 22., 09:302021. november 22., 09:30
A Közúti Infrastruktúrát Kezelő Országos Társaság (CNAIR) jelenlegi vezetője, Cristian Pistol a napokban arról számolt be, hogy ellenőrizte a Nyárádtő–Marosvásárhely között megépült autópálya-szakasz és gyorsforgalmi út helyzetét, és úgy értékelte, hogy még idén decemberben közlekedhetünk majd rajta. Örvendetes tényként sorolta, hogy
amely bevezet Marosvásárhelyre, a Metro nagyáruház mellé.
Cristian Pistol szerint azért is sikerült időben és az előre megszabott árért elkészíteni az utat, mert a tervet már korábban alaposan elkészítették és a tervezés nem volt része a Strabaggal kötőt szerződésnek. Ugyanis nem ritka, hogy a tervezés során nehézségekbe ütköznek a cégek, és akkor derül ki, hogy a terv megvalósítása több pénzbe kerül, mint eredetileg gondolták volna. A CNAIR vezetője szerint a következő autópálya-szakaszoknál is figyelembe kell venni mindezt, és lehet, hogy külön fogják meghirdetni a közbeszerzést a tervek elkészítésére és külön a kivitelezésre. A Strabag 2020 májusában írta alá a szerződést az autópálya-szakasz és gyorsforgalmi út kivitelezésére, és július 22-én kezdte meg a munkálatokat, amelyeknek a kivitelezési ideje 18 hónap volt.
Fotó: Kodok Márton/Facebook
Mivel egyre többen híresztelték, hogy már december elsején átadják az említett útszakaszokat, megkérdeztük a Brassói Regionális Útügyi Igazgatóság sajtószóvivőjétől, Elekes Róberttől, hogy mit lehet tudni az átadási időpontról. Mint a Székelyhonnak elmondta,
Elekes Róbert elmondta, az biztos, hogy december elsején nem lesz avatás, de az körvonalazódik, hogy december közepéig, akár december 10-ig hivatalosan is megnyitják a Nyárádtő–Marosvásárhely közötti útszakaszt. Ha ezt átadják a forgalomnak, akkor a Kolozsvár irányából autópályán érkezőknek egy kis szakaszon, Aranyosgyéres és Maroskece között kell letérniük a pályáról, de másképp egészen Marosvásárhelyig haladhatnak. A Székelyföldre igyekvők Lőrincfalvánál letérhetnek a nemsokára átadásra kerülő pályaszakaszról, és az Alsó-Nyárádmentén folytathatják útjukat.
Bóka Jánost választotta vezetőjének a Fidesz parlamenti frakciója keddi ülésén.
A bukaresti ítélőtábla kedden helyt adott a Sanitas egészségügyi szakszervezeti szövetség kérelmének, és a vonatkozó per jogerős lezárásáig felfüggesztette a közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatos eljárást.
A Segesvári Középkori Fesztivál Románia legnagyobb ilyen rendezvénye. Idén július 24-26. közt várják a több mint 25 ezer látogatót az óváros falai közé, ahol először lép fel a Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Egyesület is harci bemutatókkal.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC) szerdán ismét figyelmeztetett, hogy továbbra is terjednek olyan SMS-ek, amelyekben csalók állítólagos bírságok vagy elmaradt befizetések rendezésére szólítják fel a címzetteket.
Megharapott egy veszélyesnek minősített kutya egy 26 éves férfit hétfőn Csíkszeredában, a Tudor Vladimirescu utcában. A sérültet kórházba szállították, az ügyben pedig büntetőeljárás indult.
Az oktatási minisztérium közvitára bocsátott kedden egy kormányhatározat-tervezetet, amely szerint pénzjutalomban részesítik a 2026. június-júliusi országos vizsgákon tízes átlagot elért diákokat.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy a fekete-tengeri gázkitermelés Romániát az Európai Unió legnagyobb földgáztermelőjévé teszi.
Hetvenkét órája dolgoznak a vízszolgáltató ügyeletesei Szászrégenben, ahol meghibásodott az a nagyméretű vízvezeték, ami az üzemből ellátja a várost. Az illetékesek szerint kedd estig megoldódhat a probléma.
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) informatikai rendszereit megbénító kibertámadás a lakáspiac élénkülésének időszakában történt, hatásai pedig az egész gazdaságban érezhetők – vélik ingatlanpiaci tanácsadók.
Két, alkohol befolyása alatt vezető sofőrrel szemben intézkedtek vasárnap a Hargita megyei rendőrök. Egy székelyudvarhelyi férfi ellen büntetőeljárás indult, míg egy jogosítvány nélkül vezető csíkkozmási férfit 24 órára őrizetbe vettek.
szóljon hozzá!