
Apró különbség: az áruház parkolójának bejárata előtti forgalomterelő műanyag elemeket odébb helyezték
Fotó: Pinti Attila
Kisebb forgalmi változás történt a csíkszeredai Villanytelep utcában: a vasúti felüljáró melletti nagyáruház immár nemcsak a Nagyrét utca irányából közelíthető meg.
2021. február 09., 16:372021. február 09., 16:37
A Penny Market illetékeseinek kérésére a csíkszeredai városvezetőség egyeztetett a rendőrséggel, majd ezt követően jóváhagyták, hogy az áruház a Nagyrét utca mellett a Villanytelep utca irányából is megközelíthető legyen – közölte a Székelyhon érdeklődésére Bors Béla alpolgármester.
Fotó: Pinti Attila
Ezzel kapcsolatban az alpolgármester elmondta, a tavaly októberben egyirányúsított utca „sorsa” nagyban függ a mobilitási tervtől, hiszen az áruház szomszédságában lévő buszpályaudvar teljesen új kinézetet fog kapni.

A jelenlegi állás szerint 2023 végéig kellene elkészülnie a csíkszeredai távolsági autóbusz-állomás átépítésének, illetve egy új telephely kialakításának, amelynek érdekében európai uniós pályázati támogatást kap a város. Ez a határidő várhatóan kitolódik, most kész
Az áruház új megközelíthetőségét egyelőre kevesen használták ki, a legtöbb járművezetőnek fel sem tűnik a változás, illetve a gyalogosok zöme továbbra is a forgalom előtt megnyitott rövid szakaszon közelíti meg a gyalogátkelőt.
Fotó: Pinti Attila
A csíkszeredai Villanytelep utcában múlt év október 13-án változott meg a forgalmi rend, akkortól a Brassói út felől csak a vasúti felüljáró irányába lehet közlekedni az előző városvezetés döntése értelmében. Ráduly Róbert Kálmán, Csíkszereda korábbi polgármestere akkor úgy indokolta az egyirányúsítással kapcsolatos döntést, hogy annak meghozatalakor a közlekedés gyorsítása és az említett szakasz akadálymentesítése volt az elsődleges szempont.

Keddtől megváltozott a forgalmi rend a Villanytelep utcában, ezentúl a Brassói út irányából csak a vasúti felüljáró irányába lehet közlekedni a városvezetés döntése értelmében.
Megtartotta szerdán első ülését a Victoria-palotában a jövedelemadó és az áfabevételek visszaosztási rendszerének kidolgozásával megbízott munkacsoport.
A 2024-es helyhatósági és EP-választások megszervezése 250 millió euróba került, a parlamenti választások költségei 120 millió eurót, a 2024-es és a 2025-ös elnökválasztás megszervezésének költségei pedig több mint 300 millió eurót tettek ki.
Egy 15 éves Temes megyei fiú meggyilkolásával gyanúsítanak egy 21 éves fiatalembert és két kiskorút.
Mintegy 819 ezer lej értékben szabott ki bírságot a Hargita megyei tűzoltóság a tűzvédelmi előírások megszegéséért, továbbá három kereskedelmi egységet be is zárattak múlt év végén, idén pedig egy hargitafürdői panzió esetében is így jártak el.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán újabb elsőfokú figyelmeztetést adott ki az ország 13 megyéjében a fagyos idő miatt.
Hetvennyolc éves korában elhunyt Antal István, volt parlamenti képviselő, a Székelyudvarhelyi városi RMDSZ szervezet alapító tagja.
Egy személy meghalt, kettő megsebesült a szerda reggel az A1-es autópályán, a Hunyad megyei Piski (Simeria) közelében történt közúti balesetben, amelyben egy személygépkocsi és egy nyergesvontató ütközött egymásnak.
Ismét mínusz 21 fok alá csökkent a hőmérséklet szerdára virradóan Székelyföldön: Gyergyóalfaluban tizedre pontosan ugyanakkora fagyot mértek, mint pár nappal korábban, Csíkszeredában pedig picivel még hidegebb is volt, mint a hétvégén.
Majdnem harmadával nőtt a felső légúti megbetegedés miatt orvoshoz fordulók száma az elmúlt héten Hargita megyében. A kórházi kezelésre szorulók száma viszont enyhén csökkent.
A román hadsereg vezérkari főnöke, Gheorghiță Vlad keddi nagyszebeni sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy fel kell készíteni a lakosságot az ország védelmével kapcsolatos feladatok ellátására.
3 hozzászólás